Advert

Vali Kaldırım: Altyapı projesi son aşamada

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Vali Kaldırım: Altyapı projesi son aşamada
Vali Kaldırım: Altyapı projesi son aşamada İzzet TUMAY
Bu içerik 386 kez okundu.

Elazığ'ın da yararlanacağı ve ihalesinin 2018 yılında yapılacağı açıklanan projeye ilişkin bilgi veren Vali Kaldırım:

Altyapı projesi son aşamada

İrfan ARSLAN / 2015 yılında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından yapılan, 'Elazığ’a hızlı tren gelecek' açıklamasının ardından, bu projenin Malatya, Elazığ, Diyarbakır’ı kapsayacağı ifade edilmişti. Dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin de proje hazırlıklarına başlandığını açıkladığı yatırım ile ilgili olarak altyapı projesinin son aşamaya geldiği bildirildi.

2019 yılına kadar projesinin yapılıp bu çalışmanın ardından projenin yatırıma dönüşmesi için yapılan çalışmaları takip ettiklerini belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, "Günümüzde artık ulaşım konusunda insanlar farklı alternatifleri değerlendirmek istiyorlar. Karayolu taşımacılığının yanında havayolu taşımacılığı da son yıllarda değer kazandı. Ülkemizin bazı bölgelerinde hayata geçen ve büyük bir rağbet gören hızlı tren uygulaması da beğeni kazanıyor. Çünkü insanlar gidecekleri yere kısa sürede ulaşmak istiyor. Güvenli ulaşım insanların tercihi oluyor. Yolculuk için alternatif oluşturacak bu proje ile ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor. Altyapı projesi son aşamaya gelmiş durumda. Önümüzdeki dönemde bu proje ile ilgili olarak Bakanlığımız ile tekrar görüşmemiz olacak. İlimize bu hizmetin kazandırmanın ve insanların hızlı tren hizmetinden faydalanması için çalışmaların takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum. İlimiz milletvekilleri de bu konuyla ilgili olarak Bakanlık nezdinde görüşmeler yapıyor. Amacımız bu projenin belirlendiği şekliyle ve süresi içinde yatırıma dönüşmesini sağlamak. Tabii ki bu proje sadece ilimize yönelik olarak hazırlanmıyor. Malatya-Elazığ -Diyarbakır güzergâhını kapsadığı için üç ili de ilgilendiriyor. Bizim gibi diğer illerin yöneticileri ve siyasileri de bu proje ile ilgili olarak çalışmaları takip ediyor” dedi.

 

'İkinci pist yapımı sürüyor'

 

Öte yandan Elazığ Havalimanı'nda yapımına başlanan ikinci pist konusunda da açıklamada bulunan Vali Kaldırım, “Bilindiği gibi Elazığ Havalimanı'nda ikinci pist yapımı planlanmış ve ihalesi yapılarak yapımına başlanmıştı. Ancak ekonomik tedbirler kapsamında bu çalışmanın bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacağı endişemiz vardı. Bakanlık ile yaptığımız görüşmede şu anda bu projede bir olumsuzluğun söz konusu olmadığı, ikinci pist yapımı çalışmalarının devam edeceği belirtildi. Elazığ ve bölge adına önemli olan bu çalışma yüklenici firma tarafından devam ettiriliyor” ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ