Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 283 kez okundu.

Ezgi ÇAKMAK / Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Oda Başkanı Şevket Toraman, kış mevsiminin gelmesi nedeniyle yaptığı açıklamada ‘kış lastiği’ konusunda sürücüleri uyardı.

Toraman, yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “1 Aralık'tan 1 Nisan 2019 tarihine kadar bütün ticari araçların kış lastiği takmaları zorunluluğu başlayacaktır. Özel araçların da can ve mal güvenliği açısından kış lastiği takmaları faydalarına olacaktır. Kış Lastiği 7 derecenin altındaki sıcaklıklara göre üretilmiş lastik dış derinlikleri 4 mm olmalıdır. Islak ve buzlu yollarda aracın durma mesafesini sağlayan özelliklerine sahiptir. Özellikle buzlu zeminlerde kullanılan çivili lastiklerde kış lastiği yerine geçer. Bir lastiğin gerçek bir kışlık lastik olduğunu anlamak için lastiğin yanak kısmına bakmak yeterlidir. Kışlık lastiklerde dağ içerisinde kar kristali sembolü olması gerekmektedir. Bunun yanında M ve S harfleri de olur. Kar kristali yoksa sadece M ve S sembolü varsa bu gerçek bir kışlık lastik değildir. Dört mevsim diye tabir edilen lastiktir. Kış lastiği takmayan ticari araçlara 2019 yılı için 715 TL para cezası uygulanacaktır. Kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki lastikleri ile kamyonet, minibüs ve A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastiklerinde kış lastiği olması zorunludur. Uzun yola çıkacak araçların yanlarında zincir, takoz v.s. malzemelerini bulundurmaları gerekmektedir. Hususi araçlarda mecburiyet olmaması halinde yinede can ve mal güvenliği açısından sürüş kontrolünü kontrol altında tutabilmeleri için kış lastiği takmaları faydalarına olacaktır. Esnaflarımızın mal ve can güvenliği açısından gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ