Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 642 kez okundu.

İzzet TUMAY / Elazığ’ın sorunlarını her platformda dile getirmesi ve çözümü noktasında yaptığı girişimlerle adından söz ettiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, bu kez de Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Elazığ’ın sıkıntılarını dile getirdi.

Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) kürsüsüne çıkarak konuşma yapan Milletvekili Erol, Elazığ’ın bölgesinde çok önemli bir konumda olduğunu, kuzey ile güneyin bağlantı noktasının geçişi konumunda bulunduğunu belirterek, "Elazığ, aslında, Doğu Anadolu'da Kuzey ve Güneyi, Batı ile Doğuyu birbirine bağlayan bir geçiş noktasıdır. Kendine göre gelenekleri, milli duygular, kültürü olan ve bölgede geçmişte "Elazığ" denildiği zaman "Doğunun Paris'i" diye adlandırılan bir kentti. Ama gelgelelim ki Elazığ'da üniversitemiz var. Bu üniversitemiz Türkiye ortalamasında 25'inci sırada olmasına rağmen, Elazığ bir üniversite kenti değil. Elazığ inanılmaz bir kültür ve turizm potansiyeline sahip. Harput gibi, Hazarbaba gibi turizm potansiyeli olacak birçok verisi olduğu halde Elazığ bir turizm kenti de değil" dedi.

'ELAZIĞ, MİLLİ DUYGULARIN YOĞUN OLDUĞU BİR ŞEHİRDİR'

Elazığ’ın Doğu’nun Paris’i olduğuna dikkat çeken Erol, “Elazığ; çok büyük bir turizm potansiyeline sahip olan şirin şehrimiz. Örnek verecek olursak, Hazarbaba Kayak Merkezi, Harput gibi çok önemli turistik yerlere sahip. Ama bunlara rağmen maalesef Elazığ bir turizm şehri değildir. Elazığ’da dünyada eşi benzeri olmayan bir mermer türü vişne rengi mermer var. Bu mermer bu kadar büyük bir kıymete sahip olmasına rağmen maalesef Elazığ bir sanayi bölgesi olamamıştır. Elazığ’ın üç tarafı sularla çevrili, çok büyük ovaları var. Ancak bu ovaları birleştiremediğimiz için maalesef Elazığ bir tarım şehri olamamıştır. İşte Elazığ’ın bu büyük sorunlarının çözümü ile ilgili ‘ortak’ aklın oluşturulup geliştirilmesi ve ortak girişimlerde bulunulması gerekmektedir. İşte tam bu noktada TBMM kürsüsünde benim bu sorunları gündeme getirmem ve kamuoyuna açıklamam bir vekil olarak asli görevlerimden biridir” dedi.

Geçmişte Elazığ her dönemde AK Partiye inanılmaz destek verdiğini vurgulayan Erol, “Bütün milletvekilleri AK Parti’den seçilmiştir.  Belediye başkanı AK Parti’den seçilmiştir ama çevre iller ile Elazığ'ı değerlendirdiğiniz zaman, Elazığ her zaman ikinci planda kalmıştır. Çevre illerden  Malatya, Bingöl ve Erzincan, Diyarbakır, Maraş ve  Antep'e bakanlıklar verilmiştir.  Ama Elazığ'a hiçbir dönem bakanlık verilmemiştir. Ama şimdi Elazığ'ın kırk bir yıl aradan sonra Cumhuriyet Halk Partisinden seçilen bir milletvekili olarak, siyasette farklı konularda ayrışmak yerine ortak değerlerde buluşarak kentin sorunlarına çözüm arayan bir anlayışla bu sorunların çözümüyle ilgili siyasi sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. İlçelerimiz kendi kaderine terk edilmiş. Özellikle Elazığ'da 3 tane bakır maden işletmesi var. Daha doğrusu yer altı kaynağı zenginliği açısından 3 tane maden ocağımız var. Bunlar Ferrokrom, ETİ KROM ve Maden Bakır İşletmesidir. Bunlar özelleştirilmiş ve bunların bulunduğu ilçeler, beldeler tamamen terk edilmiş bir hale getirilmiş”  ifadelerini kullandı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ