Advert

Ağın, Cittaslow adayı

Ağın, Cittaslow adayı
Ağın, Cittaslow adayı İzzet TUMAY
Bu içerik 214 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Elazığ'ın şirin ilçesi Ağın, Cittaslow adayı. Bu konumunda arzulanan sonucu almak adına ilçede Belediye Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar devam ediyor.

Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, ilçenin gelişmesine ve arzulanan hedeflere ulaşması adına yapılan çalışmalardan biri olan yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı "Cittaslow" (sakin şehirler) arasında yerini alması adına önemli adımlar attıklarını belirterek şunları söyledi: “Cittaslow Uluslararası Birliği'ne üye olmak isteyen kentlerin, projeler geliştirmesi ve bu projeleri belgeleyerek bir başvuru dosyası haline getirmesi gerekmektedir. Kentler kriterlerinin gerçekleştirilme oranına göre değerlendirilmekte ve puan almaktadır. Bir kentin Cittaslow olması için Cittaslow felsefesine uygun hareket etmesi, nüfusunun 50 binin altında olması gerekmektedir. Birliğe sunduğu başvuru dosyası üzerinden yapılan değerlendirmeden geçer puan alması sonucu Sakin Şehir olarak kabul edilmektedir.

Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı 'Cittaslow' Sakin Şehirler Adayı ilçemiz Ağın’da çalışmalar kapsamında el yapımı ve etiketli veya markalı esnaf/sanatkâr ürünlerinin korunması için ilçemizde merkezi konumda bulunan alanlarda yöresel ürünlerin satışlarının yapılacağı seyyar konteynerler koyulmaya başlandı. Önümüzdeki süreç içinde bu alandaki çalışmalarımız devam edecek.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞERİFOĞULLARI, PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK
ŞERİFOĞULLARI, PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK
KRİZİN YIKICI ETKİSİ!
KRİZİN YIKICI ETKİSİ!