Advert

Havalar soğudu, sobaya ilgi arttı!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Havalar soğudu, sobaya ilgi arttı!
Havalar soğudu, sobaya ilgi arttı! İzzet TUMAY
Bu içerik 260 kez okundu.

İzzet TUMAY / Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da kış ayları ile birlikte havaların soğuması, ısınma ihtiyacını odun kömür yakarak kullanan vatandaşların vazgeçilmezi soba olan ilgiyi arttırdı.

Elazığ’ın tarihi alışveriş merkezlerinden Kapalı Çarşı’nın alt kısmında faaliyet gösteren sobacılar, havaların soğumasıyla birlikte evlerinde doğalgaz yerine soba kullanan vatandaşların özellikle kuzineli soba, soba borusu, kova ve kovaların altına koyulan ızgaralara taleplerinin artığını belirterek, “Vatandaşlar için doğalgaz kullanım itibariyle rahat ve çok fazla zahmetli değil. Ancak sobanın verdiği keyif bir başka. Isınma ihtiyaçlarını soba ile gideren vatandaşlarımız son günlerde çok sık alışverişe geliyorlar. Maddi durumu iyi olmasına, doğalgazlı evde oturmasına rağmen halen soba ile ısınma huyundan vazgeçemeyen vatandaşlar var. Sobanın verdiği ısınma keyfini doğalgazın vermediğini düşünmekten dolayı böyle bir durumun ortaya çıkıyor" diye konuştular.

SOBADAN VAZGEÇEMEYENLER VAR

Esnaflar sözlerini şöyle sürdürdü: "Kimi yeni soba alırken, kimi vatandaşlar eskiyen borularının yerine yeni boru, aşırı ateş yüzünden kullanılamaz hale gelen kovalarının yerine yeni kova ya da ızgara alıyorlar. Eskiye oranlar işlerimizde doğalgaz kullanımı nedeniyle ciddi bir düşüş var diyebiliriz. Ancak genelde köylerde ya da ilçelerde ikamet eden vatandaşlarımız hala soba kullanıyorlar. Mesleğimizin yavaş yavaş tarihe karıştığını düşünüyoruz. Çünkü her geçen gün doğalgaz kullanımı artarken, odun kömür kullanımı azalıyor. Bizler de hâlâ soba kullanan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek adına mesleğimizi icra etmeye devam ediyoruz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ