Advert

‘İlahiyat Vizyon’ konulu konferans düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
‘İlahiyat Vizyon’ konulu konferans düzenlendi
‘İlahiyat Vizyon’ konulu konferans düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 215 kez okundu.

Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu, Fırat Üniversitesi ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından “İlahiyat Vizyon” adlı konferans düzenlendi. Fırat Üniversitesi Yabancı Diller konferans salonunda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak eğitimci yazar Muhammed Yılmaz katıldı.

Muhammed Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Mesela gittiniz bir ilkokulda, ortaokulda, lisede görev yapıyorsunuz. Ya da imam hatip lisesinde. Karşınızda bir çocuk var. Ailesinin getirdikleri birtakım kabullerinin olmasını bilmemiz gerekiyor. Bu kabuller batıl inançlar şeklinde olabilir, doğru da olabilir. Fakat yanlış da olabilir. Siz o çocukların bir takım inançları ve kabulleri olduğunun bilincinde hareket edeceksiniz. Ona göre onlara hitap etmemiz gerekiyor” dedi.

Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu Başkanı Mustafa Yelek, “Kısa adı TİDEF olan Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu 1959 yılında kurulmuş, bir federasyon. 1965 yılından bugüne kadar kamu yararına çalışan dernekler statüsünde. Biz bu federasyonlar birlikte Milli Eğitim Bakanlığı din eğitim genel müdürlüğüyle, üniversitelerimizin ilahiyat fakülteleriyle, diyanet işleri başkanımızla ortak eğitim faaliyetleri yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gıyasettin Arslan ise, “Eğitim bütün milletlerin en büyük gücüdür, motivasyon kaynağıdır. Eğitimsiz toplumlar her zaman ayak altında ezilmeye mahkumdurlar. Din eğitimi uzun süre ihmal edildi. Halen arzulanan seviyede değil, sadece imam hatip ve ilahiyat fakültelerindeki din eğitimi ile yetinmekte kanaatimce yanlıştır” diye konuştu.

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanı Şahin Kara da, “Amacımız İlahiyat Fakültesi'ndeki öğrencilerimizin doğru din eğitimini çocuklarımıza nasıl verebileceğini anlatmak için eğitim vermekti. Doğru din eğitimi nasıl verilir? Ne yapılmalı? Bununla ilgili TİDEF Başkanlığı'nın düzenlediği ve başkanının da Mustafa Yelek’in de burada olduğu bir program düzenledik. Bu programda da amacımız, derdimiz doğru din eğitiminin topluma ve insanlara nasıl verilmesi gerektiği ile ilgili İlahiyat Fakültesi öğrencilerimizin doğru bir eğitim almasını sağlamaktı” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ