Advert

Üniversitede 'Patent Mühendisliği' semineri düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Üniversitede 'Patent Mühendisliği' semineri düzenlendi
Üniversitede 'Patent Mühendisliği' semineri düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 261 kez okundu.

Fırat Üniversitesi’nde TUSAŞ iş birliği ile 'Patent Mühendisliği' semineri düzenlendi.

Türk Havacılık Uzay Sanayi Anonim Şirketi ile Fırat Üniversitesi işbirliğinde 'Patent Mühendisliği' semineri düzenlendi. Üniversite sanayi iş birlikleri anlamıyla hem işbirliği çalışma modelleri hem de patent mühendisliği için düzenlenen seminerin moderatörlüğünü Fırat Üniversitesi Geomatik Mühendisliği öğretim üyesi Doç. Dr. Levent Taşçı yaptı.

Seminerle ilgili bilgi veren TUSAŞ Teknoloji Yönetimi Müdürü Ayşe Şolpan Temiz, “Biz üniversitelerle nasıl çalışıyoruz, akademisyenlerle neler yapabiliriz, insan kaynağı yetiştirme hakkında üniversite öğrencilere sağladığımız olanaklar nelerdir konulu sunumumuz olacak” dedi.

TUSAŞ Patent Mühendisliği Şefi Kasım Peker, patent mühendisliğinin uluslararası ekonomik anlamda rekabet gücünün arttırılması adına önemine dikkat çekerek, “Patent mühendisliği kavramı ülkemizde çok fazla bilinen bir kavram değil. Ama uluslararası, özellikle rekabet gücünüzü arttırmak adına gerek TUSAŞ içerisinde gerekte ülkemizde yaygınlaştırmaya çalıştığımız, bu kapsamda Fırat Üniversitemizde bugün uygulamalı bir şekilde patent mühendisliğini anlatacağız” diye kaydetti.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, böylesi seminerlerin önemine değinerek, “Ülkemizin savunma ve uzay teknolojisi alanında önde gelen kuruluşlarından olan TUSAŞ’la birlikte böyle bir çalışmayı yürütmekten mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, TUSAŞ Teknoloji Yönetimi Müdürü Ayşe Şolpan Temiz ve TUSAŞ Patent Mühendisliği Şefi Kasım Peker sunumlarını gerçekleştirdi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ