Advert

Kılıç: Demokratik hakkımızı kullanarak hesap soracağız

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kılıç: Demokratik hakkımızı kullanarak hesap soracağız
Kılıç: Demokratik hakkımızı kullanarak hesap soracağız İzzet TUMAY
Bu içerik 283 kez okundu.

Türk Sağlık Sen Başkanı Reşit Kılıç ve sendika üyeleri, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi önünde bir araya gelerek, ‘Ekmeğine ve Emeğine Sahip Çık’ sloganı ile basın açıklaması yaptı.

Toplanan grup adına açıklama yapan Türk Sağlık Sen Başkanı Kılıç, Şehir Hastanesi'nin açıldığı günden itibaren sağlık çalışanlarının döner sermaye ile birlikte hak kaybı yaşamaya devam ettiğini iddia ederek, “4 aylık bir süre geçmesine rağmen hâlâ döner sermayelerde biz düzenleme söz konusu değildir. Diş Hastanesinde bir hekimimiz en yüksek puan yapmasına rağmen bugün aldığı döner sermaye 1900 TL. Bu puanın karşılığı önceki dönem 7 bin 500 liradır. Şehir Hastanesi'nde bir hekimimizin yapmış olduğu en yüksek puan karşılığında almış olduğu döner sermaye 3 bin lira. Eski hastanede bu puan karşılığı alacağı döner sermaye 12 bin liradır. Tüm sağlık çalışanlarının 4 ay içerisindeki kaybı 2 bin ile 20 bin lira arasındadır. Enflasyonun yüzde 7’ye vurduğu bu dönemde bir de bu kaybımızı eklediğimiz zaman sağlık çalışanlarının nasıl bir mağduriyet yaşadığını varın sizler hesaplayın” ifadelerine yer verdi.

Devletin yüklenici firmaya her ay ödeme yaptığını anımsatan Kılıç, devletin her türlü zorluğa rağmen kaliteli sağlık hizmeti sunan çalışanlara da katkı sunması gerektiğini kaydederek, “Her ay 27 bin lira kira ve hizmet bedeli ödeyen Sağlık Bakanlığı çalışanlarını hiç mi düşünmüyor da 5 bin liralık takviye ile bu insanları bu mağduriyetini gidermek amacı ile adım atmıyor. Buradan siyasi iradeye de sesleniyorum. Suriyelilere bu para var, yüklenici firmaya bu para var ama her türlü zorluğa rağmen her şartta kendi insanına en kaliteli hizmeti sunmak ve bu uğurda da gecesini gündüzüne katan uzman hekiminden profesöründen, hemşiresinden, idari memurundan, paspas çeken arkadaşıma kadar herkesin hakkı da ödenmelidir. Sağlık çalışanları olarak bizlerde sizlere demokratik hakkımız kullanarak hesap soracağız” şeklinde aktardı.

Kılıç, yetkilendirilmiş sendikaya da seslenerek, “Biz hakkımızı meydanlarda arayacağız. Demokratik bütün haklarımızı da kullanacağız. Sağlık çalışanlarının haklarını arayacağız. Bu hakların telep edip bağırmamız bizim asli görevimizdir. Alanları kullanmaya devam edeceğiz. Buradan yetkilenmiş sendikaya da sesleniyoruz. Bu insanların sağlık çalışanlarının haklarını aldığınız zaman siyasi partilerin eteği altında sendikacılık yaparken hak aramada ne meydanlarda varsınız nede çalışanların yanında. Biz eylemeleri düzenlerken hiçbir sendikaya üyelik ayrımı gözetmeksizin tüm arkadaşlarımın haklarını savunmaktayız” diye kaydetti. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ