Advert

Hakkımıza sahip çıkılmıyor mu?

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Hakkımıza sahip çıkılmıyor mu?
Hakkımıza sahip çıkılmıyor mu? İzzet TUMAY
Bu içerik 335 kez okundu.

Geçtiğimiz yıllarda THY, kış tarifesi uygulamasında Elazığ-Ankara seferlerinde indirime gitmezken, bu yıl bir anda haftanın 7 günü yapılan seferleri 2’ye indirmesi, ardından yapılan girişimle ek sefer adıyla 4’e yükseltmesi buruklukla karşılandı

Hakkımıza sahip çıkılmıyor mu?

İrfan ARSLAN / Türk Hava Yolları'nın Elazığ-Ankara seferlerinde kış tarifesi kapsamında bu yıl ilk kez haftanın 7 günü olan uçak seferlerini 2’ye düşürmesi, ardından yapılan girişimler sonucunda 4’e yükseltmesi kamuoyunda buruk bir mutlulukla karşılandı.

Elazığ Havalimanı'nın yıllar itibarı ile sürekli olarak uçak ve yolcu sayısında yükseliş göstermesine karşılık alınan bu kararın bu yıl hedeflenen rakamların gerisinde kalmasına yol açacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz yıl Elazığ-Ankara uçak seferlerinde kış tarifesinde sefer sayısı azaltılmamışken, gelen ve giden uçaklarda yolcu sayısında artış yaşanmışken, bu yıl alınan kararın altında ne yattığı da merak konusu oldu. Elazığ Havalimanı'nın kalitesinin ve değerinin artırılmasına katkı sağlayacak olan ikinci pistin yapıldığı bir dönemde alınan kararın Elazığ-Ankara yolcu sayısında önemli bir düşüşe neden olacağı da ortada. Sadece Aralık ayını kapsayacak bir hesapta yolcu kaysı 7 bin 200 kişi olacak. Bununla birlikte 108 bin kilo bagaj kaybı olacak. Bu rakamlar yıl itibarı ile Elazığ Havalimanı'nın gelen yolcu taşınan bagaj hedeflerinde kayba yol açacak. Ülke genelinde yapılacak değerlendirmede verilen hizmetler sıralamasında Elazığ Havalimanı'nın sıralamadaki yerini olumsuz etkileyecek.

THY’nin daha önce haftanın 7 günü gece uçuşu gerçekleştirdiği Elazığ'a sefer sayısını 2’ye düşürmesi tepkiyle karşılanmış, AK Parti Milletvekili Metin Bulut ve Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın girişimleri sonucunda bu sefer sayısı ek sefer adı altında haftada 4’e çıkarılmıştı. Uygulama 26 Aralık’ta tekrar başlayacak ve 28 Mart 2019 tarihine kadar devam edecek. 28 Mart 2019 tarihi itibarı ile THY’nin yaz tarifesi uygulamasına geçişi ile sefer sayısı yeniden haftanın 7 gününe çıkarılacak.

Elazığ Havalimanı'nın 2017 yılı Ekim ayı boyu verilerine baktığımızda, iç hatlarda 825 bin yolcuya hizmet verdiği, 2018 yılı Ekim ayı sonu itibarı ile bu sayının 866 bine yükseldiği görülüyor. Gelen giden uçak sayısında da 2017 yılında 6 bin 970 olan uçak sayısının 2018 yılında 7 bin 190’a yükseldiği belirleniyor.

Bölgedeki tek sivil havalimanı konumunda olan Elazığ Havalimanı'nın değerlerinin yükseltilmesi adına yeni çalışmaların yapıldığı bir dönemde Elazığ-Ankara gece uçak seferlerinin sayısının azaltılması iş dünyasınca da olumsuz karşılandı.

Alınan kararda yapılan indirimin yeni bir düzenleme ile haftada 4’e yükseltilmesi yaşanan olumsuzluğu giderme açısından olumlu bulunurken, uçak seferlerinin tekrar eski şekline getirilmesinin beklendiği de ifade ediliyor.

Elazığ-Ankara uçak seferleri yeni uygulama ile birlikte haftada 4 gün 2 sefer haftada, 3 gün ise 1 sefer olarak yapılacak. Önceki uygulamada ise haftanın 7 günü günde 2 sefer olarak uygulama gerçekleşiyordu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
Bir şampiyonluk da Yolspor'dan
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ
ELAZIĞSPOR’DA 3 YABANCI GÖNDERİLDİ