Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 776 kez okundu.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ndeki 296 doktor oturma eylemi yapacak

Doktorlardan adaletsiz uygulamaya tepki

İrfan ARSLAN / Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde görev yapan 242 uzman, 54 pratisyen hekim, yaşadıkları haksızlık karşısında seslerini duyurma adına yarın oturma eylemi yapacak.

Ülkemizde altıncısı Elazığ'da açılan şehir hastanelerinde görev yapan doktorların aldıkları ücretler arasında yaşanan adaletsiz uygulamaya tepki göstermek ve bu alandaki uygulamanın düzeltilmesini sağlama adına yarın yapılacak eylemin saat 12.00'de Şehir Hastanesi önünde gerçekleşeceği ve eyleme hastanede görev yapan 296 hekimin katılacağı belirtildi.

Ülkemizdeki diğer şehir hastanelerinde görev yapan hekimlerin önemi bir bölümünün görev yaptıkları hastanelerde protokol ile göreve başlamaları nedeniyle diğer hekimlerden 5 bin TL fazla ücret aldıklarını, kendilerinin ise 657’ye tabi olarak çalıştıklarını, bu uygulamada adaletsiz bir maaş ödemesi yapıldığını belirten hekimler, "Uygulama yanlış. Biz kimsenin maaşına göz dikmiyoruz ancak yaptığımız çalışmalar aynı, verdiğimiz mesai aynı, aldığımız risk aynı ise maaşlardaki bu farkın olmaması gerekir. Burada göreve başlamadan önce çalıştığımız hastanelerde aldığımız döner payı burada başladıktan sonra yaklaşık dörtte bire düştü. Maddi olarak önemli kayıplar yaşarken, diğer şehir hastanelerindeki uygulamanın ilimizde neden uygulanmadığını da merak ediyoruz" diyorlar.

Doktorlar şunları söyledi: "Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde çalışma şartlarının ve görevlerinin diğer illerdeki şehir hastanelerindeki hekimlerle aynı olmasına karşılık bizim hastanedeki poliklinik yaptığımız odalarda bile farklılık var. Birçok eksiğimiz var. Bu hastanenin acele bir şekilde açılmasının sıkıntılarını yaşıyoruz. Araç gereç yönünden sıkıntılarımız var. Aynı fiziki mekanda birçok doktor arkadaş görev yapmak zorunda kalıyor. 50 kişilik yerde 200 kişi olursa verimli çalışma yapılması mümkün olmaz. Hepimizin farklı sıkıntıları var. Maddi olarak manevi olarak yaşadığımız sıkıntılar var. Hastanenin idari yönetimi daha yeni yeni oluştu. Sıkıntılarımıza çözüm için bugüne kadar yaptığımız girişimler havada kaldı.

Bizler olumsuz şartlarımızın düzeltilmesi adına bir eylem yapacağız. Bu yönde bir hazırlık yapıyoruz. Hakkımızı arıyoruz. Kimse bu eylemimizi farklı değerlendirmesin. Biz de insanız, bizim de giderlerimiz var, bizim de ailemiz var, bizim de ihtiyaçlarımız var. Ülkemizde diğer illerde bulunan şehir hastanelerindeki uygulamanın ilimizdeki Şehir Hastanesi'ndeki hekimler ve diğer sağlık çalışanlarına uygulanmasını talep ediyoruz.”

Yarın saat 12.00'de yapılacağı açıklanan oturma eyleminin nasıl bir sonuç vereceği de merak konusu olmaya başladı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ