Advert

ELFED’den anlamlı program

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELFED’den anlamlı program
ELFED’den anlamlı program İzzet TUMAY
Bu içerik 179 kez okundu.

3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla Elazığ Dernekler Federasyonu Genel Merkez binasında işitme engelliler temalı kısa film gösterimi gerçekleştirildi.

ELFED Genel Başkanı Faik İçmeli’nin katkılarıyla Gençlik Kolları Genel Başkanı İbrahim Hoşses’in düzenlediği programa ELFED Yönetim Kurulu Üyesi Sosyal Etkinler Sorumlusu iş insanı Zeki Çanakçı, Elazığlı aktör Yakup Keskin, Kertenkele ve Bahtiyar Ölmez dizilerinden tanıdığımız Elazığlı aktör Fatih Doğan ve ELFED Gençlik Kolları mensubu üniversite öğrencisi gençler katıldı.

Programda izlenilen “Ben (Mi) Sağırım” adlı kısa filmin senaristi, yönetmeni, oyuncusu ve yapımcısı Yakup Keskin şunları kaydetti: ”İşitme engelliler bana göre işitemeyenler ve işitip de işitmeyenler olarak ikiye ayrılıyor. Olayın biyolojik açıdan işitemeyen boyutu vaki olduğu gibi, ruh, duygu, nefs, kalp, hisler açısından da işitemeyenler olduğu için elzem bir özelliği var aslında. Biz ise bu filmde daha çok biyolojik açıdan işitememenin getirdiği sıkıntıları spesifik olarak irdeledik. Bu etkinliği düzenleyen saygıdeğer Faik İçmeli'ye, İbrahim Hoşses'e şükranlarımı sunuyorum. Kısa filmimizin galasını yapmadan ön gösterimini ilk olarak aziz şehrin aziz insanlarına özel ELFED’de gerçekleştiriyoruz. Kültür Bakanlığı destekli sosyal sorumluluk projesi olan 'Ben (Mi) Sağırım bir kodanın dramı' adlı kısa filmimde işitme engelli yurttaşlarımızın aile yaşantısında, sosyal ve bürokratik hayatta yaşadıkları sıkıntıları anlatmaya çalıştım. İşitme engelli bir annenin engelsiz bebeği ile yaşadığı iletişimsizlik sonucu ikisinin de yaşadıkları ruhsal bunalıma değindik. İşitme engelli bireylerin okuma yazma konusundaki problemlerini, koda olan bir çocuğun yaşadığı psikolojik bunalımları anlatan filmimiz ile engelli kardeşlerimizin sorunlarını mercek altına almaya çalıştım. Hem onların önemsendiğini onlara yaşatmak, hemdetoplumsal farkındalık uyandırmayı amaçladım. Filmde yöresel değerlere de önem verdim. Elazığ yöresi müziklerini kullandım. Ana tema olarak bir kodanın dramını anlattığım filmimde izleyiciyi sessizlik ile başbaşa bırakarak bir anlığına da olsa işitme engellilerin sıkıntılarını anlamalarını amaçladım. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile diyorum ki, engelliye saygı, engelleri aşalım ” dedi.

Oyuncu arkadaşı Yakup Keskin’i yalnız bırakmayan oyuncu Fatih Doğan ise gösterim sonunda katılımcı üniversite öğrencilerine, sinemaya ve kamera arkası tecrübelerine dair birikimlerini aktararak keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ