Advert

Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi
Dünya Engelliler Günü etkinliği düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 219 kez okundu.

3 Aralık Dünya Engeliler Günü, Elazığ’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

3 Aralık Dünya Engeliler Günü kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Nurettin Ardınçoğlu Kültür Merkezi'nde etkinlik düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlikte engelliler tarafından hazırlanan tiyatro, halk oyunu ve müzik dinletisi yer aldı.

Bedenen ve ruhen yaşamayan ve yürekte istenmeyen şeyleri anlamanın zor olduğunu dile getiren Vali Yardımcısı Uhut Emre Koyuncu, “Anneliği tatmamış bir insan anne olma duygusunu nasıl tam olarak anlatabilir. Benzer şekilde engelli olmanın engelli ebeveyni veya yakını olmayı elbette yaşayan bilir ve bu gerçekten hiç kolay değil” dedi.

Bir insanın engelli olmasının kendi inisiyatifinde olmadığını dile getiren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Kaza, kader, her şey sizin engelli olmanız için bir neden olabilir. Ama bize düşen engellileri yaşamlarından engellememek yani onları yaşamın ve hayatın içine dahil edebilmek. Onların da bu toplumun birer bireyi olduğu bu toplumun birer parçası olduğunu engelli olmanın olumsuzluklarını hayatında farklı şekilde yaşayarak değil tam tersine toplumun bir parçası olma sorumluluğunu onlara vererek gerçekleştirmeliyiz” diye konuştu.

Türkiye'nin özellikle sosyal devlet olma anlamında ve engellilere tanıdığı haklarla gerçekten dünyada çok iyi bir noktada olduğunu belirten İl Müdürü Suat Kenç, “Çok sağlam sağlıklı bireylerde birer engelli vatandaş durumuna düşebilirler. Bu açıdan dolayı devletimiz son yıllarda özellikle engellilik alanında büyük işler yapmıştır ve yapmaya da devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Programa Vali Yardımcısı Uhut Emre Koyuncu, Elazığ CHP Milletvekili Gürsel Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Suat Kenç, Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, engelli vatandaşlar, aileleri ve davetliler katıldı. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ