Advert

ELSAD Başkanı Av. Erdoğan: Böyle bir ıslah yolu olamaz!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ELSAD Başkanı Av. Erdoğan: Böyle bir ıslah yolu olamaz!
ELSAD Başkanı Av. Erdoğan: Böyle bir ıslah yolu olamaz! İzzet TUMAY
Bu içerik 914 kez okundu.

“Bir an önce bu yanlış uygulamadan vazgeçilip, milletimizin örf ve adetleri ile dinimizin emirleri dikkate alınarak gerekli yasal düzenlemeler yeniden yapılmalıdır” diyen ELSAD Başkanı Av. Erdoğan:

Böyle bir ıslah yolu olamaz!

İzzet TUMAY / Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği (ELSAD) Başkanı Av. Murat Erdoğan, “Kadının beyanını esas alarak erkeğin evden uzaklaştırılması ile aile içi küçük problemler boşanmayla veya daha kötü bir şekilde sonuçlanıyor” dedi.

“6284 sayılı Kadına şiddeti önleme kanunu ile ‘Delil olmaksızın kadının beyanı esas alınarak erkeğin evden uzaklaştırılması, kamuoyunda infiale neden olmuştur” diyen Erdoğan, açıklamasında şunlara yer verdi: “Kanunun çıkarılması her ne kadar kadını şiddetten koruma amaçlı görünse de pratikte tamamen aileyi yıkmaya, yuvayı dağıtmaya, kocayı evden uzaklaştırmaya neden oluyor. Bu kanun; ailelerin, karı-kocanın yaşadığı küçük sorunları çözmek yerine çözümsüzleştiriyor; küçük müdahalelerle çözülebilecek yaraları derinleştiriyor, kangrene çeviriyor. Zaten açıklanan son evlenme-boşanma istatistikleri de yaşanan acı tabloyu gözler önüne seriyor. Yapılan araştırmada, Türkiye'de evlenen çift sayısının geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 4,2 azalarak 569 bin 459, boşanan çift sayısının ise bir önceki yıla göre yüzde 1,8 artarak 128 bin 411'e yükseldiği belirlendi.

MAALESEF Kİ BU İŞ YANLIŞ BAŞLADI; YANLIŞ DEVAM ETMEKTE

Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un 'kadının beyanı esastır' sözünün ülkemizde uygulanması yanlış başladı; yanlış devam etmektedir. Ne yasal yaklaşım ne de uygulama sağlıklı değil. Amaç kadını korumak ise çözücü yöntem bu değil! Kadın bir beyanı ile kocayı evden kovabiliyor, toplum nezdinde küçük düşürebiliyor, mal varlığını kullanamaz hale getirebiliyor ve erkek çocuklarını göremiyor.

Dağılan ailelerden geriye kalan çocuklar da; işin bir de diğer boyutu yalnız büyüyen, baba şefkatinden mahrum kalıyor. Ayrıca babasını kötü bir varlık olarak tanıyor. Kadınlarımız ise özgürlük adı altında yalnızlaştırılıp tek başına hayat mücadelesi vermek zorunda kalıyor. Bu kanun çözüm değildir. Böyle bir ıslah yolu olamaz.

 

BÜTÜNLEŞTİRİCİ ADIMLAR ATILMALI

 

Öncelikle amaç ne? Toplumda kadınları yüceltmek mi? Erkeği yermek mi? Dikkat edin! Toplumdaki ahlaki çözülmenin arkasında ciddi ölçüde aile zafiyeti var. Eğer zafiyet ailede ise nesillerimiz, geleceğimiz söz konusu demektir. Ceza ve uygulamalarda, iyileştirici çözümlerde yaklaşım her zaman Hak temelli olmalı.

KADIN YALAN SÖYLEMEZ Mİ?

Delil veya şahitler olmadan bir insana suç isnat edenin beyanatının esas alınması hukuka aykırıdır. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle adaletsiz bir sistem yok. Suç isnat eden ispat etmek zorundadır. Kadınlar asla iftira atmaz diyorsunuz. Bu ister kadın olsun, ister erkek olsun fark etmez. Bizim 6284 sayılı kanun gereği kadının kocası hakkında verdiği ifade yeterli görülüyor. Erkeğin kendisini savunması veya kadın hakkındaki ifadeleri hiç sayılıyor. Kadının asla yalan söylemeyeceğini, kızgınlık ve intikam duygularıyla hareket etmeyeceğini, hatta bu kanunu kötüye kullanmayacağını kim iddia edebilir? Bu durum kadına kutsallık (kusursuzluk) atfetme olmaz mı? Kadın kocasından şiddet gördüğü iddiasıyla polisi aradığında erkeğe evden uzaklaştırma veriliyor. Kadın pişman olup iddiasından vazgeçse dahi kabul edilmiyor. Yani barışma yolları devlet eliyle kapatılıyor. Ceza alan erkek bu durumu sindiremiyor. Karısına daha fazla öfkeleniyor, kinleniyor. Bir an önce bu yanlış uygulamadan vazgeçilip gerekli yasal düzenlemeler milletimizin örf ve adetleri ile dinimizin emirleri dikkate alınarak yeniden yapılmalıdır.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ