Advert

Kermesin geliri ihtiyaç sahiplerine umut olacak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kermesin geliri ihtiyaç sahiplerine umut olacak
Kermesin geliri ihtiyaç sahiplerine umut olacak İzzet TUMAY
Bu içerik 228 kez okundu.

Elazığ Karakaya Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından kermes düzenlendi. Kermesten elde edilen gelir ihtiyaç sahiplerine umut olacak. Düzenlenen kermese katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Gürtürk, öğrencilerle sohbet etti.

Kermesin geleneksel olarak her yıl düzenledikleri bir faaliyet olduğunu söyleyen Karakaya Fen Lisesi Okul Müdür Yardımcısı İsa Teyfik Kurşun, “Geleneksel olarak her yıl yaptığımız bir faaliyet öğrencilerimizle birlikte. 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere yılda iki kez kermes düzenliyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelirlerle de ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yardımcı oluyoruz” diye konuştu.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni İbrahim Halis Çelik ise, “Paylaşma, başkalarının farkında olma duygusunu geliştirmesi için böyle etkinlikler düzenliyoruz. Bu anlamda öğrencilerimize ve velilerimize bunu organize eden okuldaki okul idarecilerimize hepsine teşekkürlerimi iletiyorum ve ilgi duyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Düzenledikleri kermesle ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak istediklerini belirten öğrenciler de, mutlu olduklarını ifade ettiler. Öğrenciler, “Gayet güzel bir kermes oldu. İhtiyacı olanlara, yardıma muhtaç kimselere yardım etmek amacıyla naçizane kendi elimizle herkesin katılabileceği etkileşimli güzel bir kermes düzenledik. Bu amaçla da burada yaptık çiğköfteyi. Gayet faydalı, etkili bir aktivite oldu. Bu aktiviteyi daha da yayarak okulumuzun sadece sportif faaliyetlerde, kültürel faaliyetlerde önde olduğu gibi bu tür sosyal faaliyetlerde de okula öncü olmasını, diğer okullara öncü olmasını, Elazığ’da bir referans noktası olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

Öğrencilerden bir tanesi, “Bence şu an çok güzel gidiyor. Getirdiğimiz eşyaların çoğunu sattık. Güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum” diye kaydetti. Başka bir öğrenci, “Okulumuzda yapılan etkinliği çok iyi buluyorum. Bu artık bizim okulumuzun bir misyonu haline geldi, gelenekselleşti. Her sene bir sonbaharda, bir ilkbaharda kermes düzenliyoruz. Böyle eğlenceler düzenliyoruz. Bu sene ilk defa çiğköfte yarışması yapıldı üst sınıflar arasında. Bizim sınıfta katıldı. Çok eğlendik. Şimdi de bir müzik çalışmamız var. Okulumuzun sesi güzel öğrencileri, güzide öğrencileri güzel türkülerimizden söylüyorlar. Ben çok mutluyum açıkçası” ifadelerinde bulundu. Bir başka öğrenci, “Gördüğünüz gibi sosyal açıdan gerçekten okulca bizi kaynaştıran bir etkinlik oluyor. Ayrıca burada toplanan paralar okulumuzda ihtiyacı olan öğrencilerle paylaşılıyor. Bu açıdan gerçekten bir arada kenetlendiğimiz bir etkinlik” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ