Advert

Bu proje de askıda kaldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Bu proje de askıda kaldı
Bu proje de askıda kaldı İzzet TUMAY
Bu içerik 558 kez okundu.

Elazığ'ın ekonomik gelişmesine katkı verecek olan ancak önemli adımlar atılmasına karşılık olumsuz gelişmelerin yaşandığı projeyi bakanlıkların sahiplenmemesi ilin ticari hacmini daraltmaya götürüyor

Bu proje de askıda kaldı

İrfan ARSLAN / Elazığ’ın bölgede önemini artırmaya yönelik olarak kurulması planlanan ve son bir yılda çok önemli adımlar atılmasına karşılık, Başkanlık sisteminde oluşturulan bakanlıkların olayı sahiplenmemesi 'Lojistik Üs' çalışmalarını tıkamış durumda.

'Elazığ’ın 2. Organize Sanayi Bölgesi'ne kavuşması mı önemli lojistik üs olması mı önemli?' sorusunu cevaplandıran Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “Bizim için olmazsa olmaz projelerimizden biri lojistik üs olmamızdır. Fabrikaları kurmak için şartlar oluşturulur. Yeni tesisler ilimize kazandırılır. Ancak lojistik merkez olmaz ise bu tesislerin sıkıntıları olur. Çok önemli. Çünkü ilimizdeki sanayi tesislerinden üretilen ürünlerin satışı öncelikli sorunumuz. Bizim yanımızda Valiliğimiz, Kalkınma Ajansımız,  KOSGEB İl Müdürlüğümüz konuyla ilgili çok önemli çalışmalar ve girişimler yaptılar. Ancak gerçekten çok verimli başlayan bu çalışma şu anda askıda kalmış durumda. Tabiri caizse yeni hükümet modelinde konuyla ilgili bakanlıklar topu taca atıyor. Bu durum da Elazığ'ın gelişmesini olumsuz etkiliyor” dedi.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Arslan, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: “İlimizin sanayi bölgesindeki tesislerinin üretiminin ihracatında yaşadığı sıkıntıların başında lojistik üs yetersizliği en önemli sorunu oluşturuyor. Yeterli üretim yapılmasına karşılık satışta bu sebepten dolayı kayıp yaşanıyor. Bunun önüne geçilmesi adına ilimizde lojistik üs merkezi oluşturulmasını planlamıştık. Biz bu konuda sürekli olarak girişimlerde ve görüşmelerde bulunuyoruz. Konunun ekonomik boyutunu çözümlemek ilgili bakanlığın işi. Ancak bu konuda bakanlıklar arasında yapılan görüşmelerde bakanlıklar tabiri caizse topu taca atarak bu sorunun çözümü konusunda duyarsız kalıyor. Bu duyarsızlık da bizi olumsuz etkiliyor. İlimiz milletvekillerine bu konuda her buluşmamızda konuyu aktarıp gerekli girişimleri yapmalarını ve sorunu çözmelerini talep ediyoruz. Ancak bugüne kadar olumlu bir geri dönüş alamadık.”

Elazığ’ın lojistik üs olmasını sağlayacak birçok özelliklere sahip olduğunu belirten Arslan, “İlimizde havalimanı var, kargoyu taşıma noktasında kavşak konumunda, demiryolu taşımacılığında yine önemli bir merkez konumundayız. Bunların yanında Gümrük Müdürlüğümüz var. Bütün bu artıların sonunda ilimizde Lojistik İs Merkezi oluşması hem ilimize hem de bölgemizdeki illerin sanayicilerine önemli katkı sağlayacaktır. Bu nedenle hem ilimizin gelişmesine hem de bu sektörün gelişmesine katkı sağlayacağına inandığımız bu sorunun çözümü noktasında yapılan çalışmaların geldiği aşamasındaki sıkıntıların aşılmasını arzuluyoruz. Ancak şunu çok rahat söyleyebilirim. Bu çalışma şu anda tıkanmış durumda. Siyasilerimizin bu tıkanıklığı açacak adımları atmaları hem ilimiz hem de bölgemiz adına son derece olumlu neticeler verecektir. Bu çalışmanın olumlu tamamlanması ve hizmete alınması ilimize çok önemli değer katacaktır. Bunun için yaşadığımız tüm olumsuzluklara ve sıkıntılara karşılık girişimlerimiz ve görüşmelerimizi devam edecek" diye konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ