Advert

PFDK'dan para ve bloke cezası

PFDK'dan para ve bloke cezası
PFDK'dan para ve bloke cezası İzzet TUMAY
Bu içerik 262 kez okundu.

Eren KAYA / Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), İstanbulspor maçında özel güvenlik görevlisi görevlendirmemesinden dolayı talimatlara aykırılık ve taraftarının neden olduğu "çirkin ve kötü tezahürat" nedeniyle Elazığspor’a 30 bin lira para cezası keserken, maraton C ve kapalı A-A bloka giriş yapan taraftarların elektronik biletlerinin bir sonraki ev sahibi müsabaka için bloke edilmesi kararı verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 06.12.2018 tarih ve 36 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar şöyle: “Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü'nün, 02.12.2018 tarihinde oynanan Tetiş Yapı Elazığspor-İstanbulspor A.Ş. Spor Toto 1. Lig müsabakasında, müsabakada özel güvenlik görevlisi görevlendirmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 20.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü'nün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 10.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan maraton C ve kapalı A-A blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞERİFOĞULLARI, PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK
ŞERİFOĞULLARI, PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK
KRİZİN YIKICI ETKİSİ!
KRİZİN YIKICI ETKİSİ!