Advert

Doğadan aktara, aktardan vatandaşa!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Doğadan aktara, aktardan vatandaşa!
Doğadan aktara, aktardan vatandaşa! İzzet TUMAY
Bu içerik 216 kez okundu.

İzzet TUMAY / Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da havaların soğumasıyla birlikte bitkisel ürünlere olan ilginin artması aktarların yüzünü güldürdü.

Elazığ’ın tarihi alışveriş merkezlerinden Kapalı Çarşı’da bulunan aktarlar, özellikle grip, nezle gibi rahatsızlıklara iyi gelen bitki türlerine vatandaşların oldukça rağbet gösterdiklerini, şifalı bitki alan vatandaşların eskiye oranla bu tür bitkilerin kullanımı konusunda daha fazla bilgi sahibi olduklarını ifade ettiler. Vatandaşlar, Elazığ’da aralık ayı ortalarına yaklaşıldığı şu günlerde havaların iyice soğuduğunu ve bu nedenle hastalıklardan korunmak için alternatif çare olarak gördükleri aktarlara yoğun ilgi gösterdiklerini söylediler.

Grip, nezle, soğuk algınlığı ve boğaz ağrısı gibi hastalıklardan korunmak isteyen vatandaşlar, doğal ürünlerle alternatif tıp hizmeti veren aktarlardan sağladıkları şifalı bitkilerle önlem almaya çalışıyorlar.

Elazığ’da havaların soğumasıyla birlikte özellikle antibiyotik türü ilaçlar yerine bitkisel ilaçları tercih eden vatandaşlar aktarların yolunu tutuyor. Kış aylarıyla birlikte havaların iyiden iyiye soğuduğu şu günlerde üst solunum enfeksiyonu hastalıklarında artış nedeniyle şifalı bitkilere ilgi artarken, bitkilerin satışa sunulduğu Elazığ Kapalı Çarşı’daki aktarlarda ciddi bir yoğunluk yaşandığı dikkatlerden kaçmıyor. Vatandaşlar genelde ıhlamur, ada çayı, kakule, gül, ada çayı, papatya, hatmi, kuşburnu türü bitkilere yoğun ilgi gösteriyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN "HALK OYLAMASI" BAŞLADI
KADERİNE TERK EDİLDİ!
KADERİNE TERK EDİLDİ!