Advert

“Hepimiz Biriz, Biz Türkiye’yiz” adlı proje tanıtıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
“Hepimiz Biriz, Biz Türkiye’yiz” adlı proje tanıtıldı
“Hepimiz Biriz, Biz Türkiye’yiz” adlı proje tanıtıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 213 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı ve Elazığ Valiliği tarafından desteklenen, Elazığ Baskilliler Derneği tarafından yürütülen “Hepimiz Biriz, Biz Türkiye’yiz” adlı projesi kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen öğrencilere proje tanıtımı yapıldı.

"Hepimiz Biriz, Biz Türkiye'yiz" projesi Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen öğrencilere tanıtıldı. Baskilliler Derneği ve Proje koordinatörü Naim Aslanmirza, “Hedefimiz değerli genç kardeşlerimiz Kürdü, Zaza’sı, Türk’ü, Boşnak’ı, Çerkez’i, Alevi'si, Sünni’si, hep birlikte Edirnelisi, Karslısı, Ardahanlısı, Adanalı, Adıyamanlı, Muşlu siz gençlerle birlikte 'hepimiz biriz, biz Türkiye’yiz' olgusunu oluşturmak ve bu projeyi tüm dünyaya net bir şekilde ortaya koymak. Tabi projemizin amacı milli beraberlik ve beraberlik ruhunu nesilden nesle aktarmak ve birlikte vatan olgusunun önemini ortaya koymak. Biz bu projeyi yaparken; İçişleri Bakanlığımız, Elazığ Valiliğimiz, İl Sivil Toplum Örgütü Müdürlüğümüz projeyi desteklediler. Özellikle projemizin anlam ve önemini, milli birlik ve beraberliğimizi, bir ölür bin diriliriz mesajını tüm dünyaya vermek. Vatan mevzubahis ise gerisi teferruattır demek, çevremizde yaşanan olaylara dikkat çekmek, vatansızların bugün sokaklarda gezdiğini göstermek, gün yüzüne çıkarmaktır. Hedefimiz Vanlı ne ise İzmirli de odur. Trabzonlu ne ise Mersinli de odur. Hedefimiz Şırnak ne ise, Hakkari ne ise Elazığ da o dur, Malatya da odur” ifadelerini kullandı.

Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin, “O da sizler gibi gençlik çağlarından geçti, okudu, büyüdü, polis oldu, görev aldı. Memleketine hizmet aşkıyla doluydu. Öyle bir an geldi ki canını bu vatan uğruna verdi. Yurdumuza karşı saldırıya geçen teröristlerle çatıştı, şehit düştü. Vatan nöbetini namusuyla bizlere, sizlere devretti. Sizlerin okuyabilmesi, güvenle yaşayabilmesi, görevler yapabilmesi bunun için bir fedakarlık gerekiyordu. O bunu yaptı. Biz aynı şehitlerin, aynı imanın, aynı tarihin, aynı bayrağın aynı vatanın evlatlarıyız. Bu sebeple yaşadığımız coğrafyayı iyi anlamak zorundayız” şeklinde konuştu.

Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Ferruh Bostancı, “Bu coğrafyada beraber yaşayanların duygudaşlığı, hissiyat birliği ve ortak değerleri savunması çok önemli. Neden önemli? Çünkü karşıda saldırı var, kısaca haçlı, Siyonist işbirliği bir konsorsiyumumun veya zaman zaman illa sürekli kötü anlamda değil ama Batı’nın bir takım art niyetleri yüzyıllardır devam eden emelleri günümüzde çok ete emiğe bürünerek gün yüzüne çıkmış durumda. Şimdi bu refleksin, bu projenin bir sebebi bu” dedi.

Anadolu Realist Gençlik Hareketi Başkanı Erhan Eğit, “Ülke olarak Edirne’sinden Kars’ına, bir kilimin telleri gibi, bir kilimin örtüsü gibi, aynı bağlamanın telleri gibi farklı sesler çıkarsak da ortak çıkardığımız türkü birlik beraberlik ve kardeşlik olgusudur. Bu olgu bizim için çok önemlidir. Özellikle yeni gelen kuşak bu olgunun sağlamlaştırılması için büyük mücadele ediyor” diye konuştu.

Proje tanıtımına katılan öğrencilerde, böylesi bir projede yer aldıkları için Baskilliler Derneği’ne teşekkür ettiler. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ