Advert

Genç çiftçilere eğitim verildi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Genç çiftçilere eğitim verildi
Genç çiftçilere eğitim verildi İzzet TUMAY
Bu içerik 230 kez okundu.

Fırat POLAT / 4-5 Aralık tarihlerinde Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda genç çiftçilere eğitim verildi.

İl Müdürü Turan Karahan, eğitim öncesi yaptığı konuşmada, tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak üretime yönelik projelerin desteklenmesi amacıyla üç yıldır uygulanan projenin başarılı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

20 milyon liralık hibeden 669 genç çiftçi yararlandı

İl Müdürü Karahan, konuşmasının devamında, "Elazığ merkez ve ilçelerinde toplam 669 genç çiftçimiz 20 milyon liralık hibeden yararlandı. Proje kapsamında; 348 büyükbaş hayvan, 137 küçükbaş hayvan, arıcılık, kanatlı tesisi, kapama meyve bahçesi, örtü altı tesisi, bağcılık ve üzümsü meyveler, mantar yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitkiler ve coğrafi işaretli ürünler gibi birçok konuda destek verdik. Genç çiftçilerin yürüttükleri bitkisel ve hayvansal üretimde kendilerini geliştirmeleri için bu tür eğitimler verilmeye devam edecektir” dedi.

Eğitimlere katılan genç çiftçilere yararlandıkları projeler dikkate alınarak; bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele, yem bitkileri yetiştiriciliği, süt ineklerinde sağım teknikleri, buzağı bakımı ve beslemesi, hayvan hastalıkları ile mücadele, ahır bakımı ve hijyeni gibi konularda teknik personel tarafından eğitim verildi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat Kerti, teknik personel ve projeden yararlanan genç çiftçilerin katıldığı eğitim sonunda, genç çiftçilere katılım belgesi verildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ