Advert

Hekimlerin sıkıntıları dile getirildi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Hekimlerin sıkıntıları dile getirildi
Hekimlerin sıkıntıları dile getirildi İzzet TUMAY
Bu içerik 250 kez okundu.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Reşit Kılıç, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde görev yapan hekimlerin sıkıntılarını dile getirdi.

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Reşit Kılıç, hastane önünden seslenerek, “Talebimiz tüm uzman hekimlerin sözleşmeli kadroya alınmasıdır” dedi. Kılıç, “Biz uzman hekimler olarak bu yapı içerisinde Elazığlı hemşerilerimize kaliteli hizmet sunmanın asli görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu şuur ve özveri ile hareket ederek değerli Elazığlıların dertlerine derman bulmaya çalışmak tek amacımızdır. Ancak karşı karşıya olduğumuz adil olmayan ücret politikası nedeniyle tüm moral ve motivasyonumuzu kaybetmiş bulunmaktayız. Hizmet verme şevkimiz negatif yönde etkileyen bu tablo ister istemez hastalarımıza da olumsuz yansımaktadır. Şöyle ki hastanede bulunan mevcut hekimlerin yaklaşık beşte biri sözleşmeli geri kalan büyük bölümü normal kadrolu olarak çalışmaktadır. Sözleşmeli olan hekim arkadaşlarımız normal kadrolu olan hekim arkadaşlarımızdan iki kat daha fazla maaş almaktadır. Bu ücret dengesizliği ve adaletsizlik biz uzman hekimleri rencide etmekte çalışma şevkimizi ve iş başımızı olumsuz etkilemektedir. Bu adalet ve hakkaniyetten uzak uygulamanın bir an önce düzeltilmesi elzemdir” diye konuştu.

Kılıç, “Anayasanın eşit ücret ilkesine de aykırı bir uygulamadır. Talebimiz bu uygulamanın var olduğu illerde olduğu gibi tüm uzman hekimlerimizin sözleşmeli kadroya alınmasıdır. Hiçbir fedakarlıktan kaçmadan insanlarımıza kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğimizin de kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerinde bulundu.

Komşu illeri örnek göstererek açıklamalarda bulunan Kılıç, "Elazığ Şehir Hastanesi kadrodan neden mahrum bırakılmıştır. Gelişmemiş illerimizde uzman hekimlere verilen bu kadroların Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ndeki uzman hekimlere de verilmesini talep ediyoruz. Bakınız komşu illerimiz Diyarbakır, Bingöl, Tunceli, Adıyaman ve özellikle de diyorum ki Yozgat, başkente sınır olan Yozgat da dahil tüm uzman hekim arkadaşlarımıza bu kadrolar tahsis edilmiştir. Elazığ’da yüzde 25 bu kadro tahsis edilmiş ve çalışma barışını bozmaktadır” diye konuştu. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ