Advert

Öztürk: Azim ve gayretle çalışıyoruz

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Öztürk: Azim ve gayretle çalışıyoruz
Öztürk: Azim ve gayretle çalışıyoruz İzzet TUMAY
Bu içerik 274 kez okundu.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Öztürk:

Azim ve gayretle çalışıyoruz

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk, hastanede azim ve gayretle çalıştıklarını belirterek, ağustos, eylül ve ekim aylarını geçen yılla kıyasladıklarında yüzde 10-12’lik bir hasta azalmasının olduğunu söyledi.

Hastanedeki son durum ile ilgili bilgi veren Başhekim Doç. Dr. Öztürk, “Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanemiz Elazığ halkımıza hizmet vermek üzere açılmış bir hastanemiz. Göreve layık görüldük ve görevin başına getirildik. Çalışanlarımızla beraber iyi niyet çerçevesinde azimli ve gayretli olarak çalışarak hastanemizi layıkıyla halkımıza hizmet eder pozisyona getirmek gibi bir hedefimiz var. Bunun için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğiz. Bu dönemde bu hastanemizin mevcut İmkanlarının tüm halkımıza iyi bir şekilde anlatılması için de size büyük bir görev düşmekte. Bu konuda da sizlerden her zaman destek istiyoruz. İnşallah halkımızda bizim hastanemizin gerekli tüm altyapılarından ve teknik donanımından faydalanarak sağlık hizmetini almaya devam edecekler” dedi.

Doç. Dr. Öztürk, 2018 yılının Ağustos, Eylül ve Ekim aylarını 2017 yılının aynı aylarıyla kıyaslandığında yüzde 10-12’lik bir hasta azalmasının olduğunu belirterek, “Hastanemiz 1 Ağustos 2018 tarihi itibariyle resmi hizmete başladı. Bu tarihten itibaren ağustos, eylül, ekim aylarını kapsayan bir çalışma yaptığımızda geçen yılın aynı aylarına oranla hasta sayımızda çok ciddi bir düşme olmadı. Şehir Hastanesi açıldığından beri gün geçtikçe artan bir grafikte hizmetlerimize devam etmekteyiz. Toplam hasta sayısına baktığımızda geçen yılın aynı üç aylık dönemine kıyasladığımızda en fazla yüzde 10-12 hasta azalmamız mevcut. Ki bu yeni taşınan hastaneler için normal olarak kabul edilebilecek bir değerdir ama gün geçtikçe hastalarımızın da bize karşı teveccühü artmakta. Verdiğimiz hizmet kalitesini de artırarak hasta sayımızı ve hasta memnuniyetimizi artırmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Hasta sayısını da açıklayan Doç. Dr. Öztürk, “1 Ağustos ve daha sonrası için elimizde gerekli istatistiki veriler mevcut. Ağustos 2017’de 44 bin 200 hasta acil servislerimizden faydalanmış ama bu Ağustos 2018’de 38 bin gibi bir rakama ulaşmış. Yine poliklinik müracaatları olarak baktığımızda 2017 Eylül’de 103 bin poliklinik başvurumuz varken 2018 Eylül’de bu sayımız 97 binlere ulaşmış. Verilere baktığımızda azalmanın yüzde 12’leri geçmediğini görmekteyiz. Bunlar bizim için umut verici ve her geçen gün ve her geçen ay hasta sayılarımız gitgide artmakta. Hastalarımız tabir yerindeyse bizlere alışmakta. Hastanemize ve binamıza alışmaktalar. Bu bizi gerçekten mutlu eden ve geleceğe karşı umutla bakmamızı sağlayan bir etken” dedi.

Doç. Dr. Öztürk, “Eksik ana branş uzman hekim açığımız yok. Yeteri sayıda uzman hekimimiz var ama istediğimiz sayıda uzman hekim ihtiyaçlarımızın giderilmesi için Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü'yle görüşmelerimiz devam etmekte. Birkaç yan dal branşında eksikliğimiz mevcut. Bazı ana branşlarda da tayin dönemlerinden kaynaklanan hekim eksikliğimiz meydana geldi ama bu tamamen o branşların kapatıldığı gibi bir durum oluşmadı. Eksiklerimiz konusunda Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğümüz aracılığıyla gerekli girişimlerde bulunduk. İnşallah kısa zaman içerisinde halkımıza daha iyi hizmet verebilecek sayıda hekime kavuşmuş olacağız” dedi. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
EĞİT’TEN BAŞKAN ULAŞ’A ZİYARET!
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ