Advert

Yaşlı: Alacakaya sevdalısıyım

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yaşlı: Alacakaya sevdalısıyım
Yaşlı: Alacakaya sevdalısıyım İzzet TUMAY
Bu içerik 351 kez okundu.

Alacakaya Belediye Başkanı Yaşlı:

Alacakaya sevdalısıyım

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, “Alacakaya bizim hayalimiz. Alacakaya’ya ve Alacakayalılara borcumuz var dedik ve ilçemiz için elimizden geleni yaptık” diyerek ilçeye hizmet sağlamak adına aile şirketinden ilçeye 3 milyon 653 bin TL harcadığını söyledi.

Seçildiği günden itibaren Alacakaya’da önemli hizmetler verdiğini kaydeden Alacakaya Belediye Başkanı Yaşlı, “Rabbim, bu uzun, zorlu ama hayırlı yolculukta çok şükür ki ilerlememizi kolaylaştırdı. Bugün ruhumu maneviyatıyla yeşerten Alacakaya’ya vefa borcumu ödeme zamanı diyerek, Alacakaya sevdalısı olduğumu bir kez daha belirtmek isterim. Ben sadece Belediye sorumluluk alanlarımızla kalmayarak ilçe köylerimize dahi hizmetlerimizi götürmeye hep çaba gösterdim” diye konuştu.

Yaşlı, “Doğduğum ve ekmeğini taşından toprağından kazandığım kıymetli ilçeme, hizmet etmek benim için büyük şeref ve nimettir” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şunu ifade etmek isterim ki başkanlık makam sevdalısı olmadığımı ilçemizin sevdalısı olduğumu bir kez daha bilmenizi isterim. Bunun da en büyük göstergesi 2014 yılından bu yana içinde bulunduğumuz yılın son aylarına kadar yapmış olduğumuz çalışmalar ve hizmetlerimizdir. Takdir ederseniz ki başkanlık makamına geldiğimde, ilçemizin altyapı sorunları, içme su sıkıntısı mevcuttu, ara yolların, bağlantı yollarının mahalle içindeki sirkülasyonunu sağlayan yollarda sıkıntı mevcuttu. Mahalle ara sokaklarının yolları, mahalleler arası bağlantı yolları kullanılamayacak derecede kötüydü ve şu anda neredeyse altyapısı eksiksiz içme su hattındaki yenilemeler ve ek su kaynaklarıyla bunları bitirmiş en azından minimize etmiş bulunmaktayız. İlçemizin her noktasına her bölgesine ve tüm mahallelerine ulaşmış bulunmaktayız. Yapılan hizmetlerde Belediyemizin imkanlarını beklemedik hizmetlerimizi yapmak için aile şirketimin (Alacakaya Mermer AŞ) bütün imkanlarını dün olduğu gibi bugün de fazlasıyla seferber ettik."

'TEK HEDEFİM İLÇEMİZİ GÜZELLEŞTİRMEK'

Yaşlı, tek hedefinin ilçeyi güzelleştirmek olduğunu söyleyerek, “İlçemizi geliştirip tek marka haline getirmek istiyorum. Demem o ki, başkanlık makamı değil, ilçe sevdalısı olarak her zaman sizlerle bu yolda yürüdüm, yürümeye devam edeceğim. Hizmetlerimizde kadınlar ve çocukları da unutmadık. Çocuklarımızın daha temiz ve sağlıklı bir ortamda oyunlarını oynamaları için Merkez ve Gündoğdu mahallelerimize toplamda 1000 m2’lik alanlara oyun gruplarını kurduk. Önümüzdeki aylar içerisinde Altınçanak Mahallemizde 450 m2 alana park ve çocuk oyun gurubu alanı oluşturacağız. Bunları yaparken hamdolsun ki Belediyemizin imkânları ve yanı sıra Belediyemizin kısıtlı imkânlarından dolayı hizmetlerimizin aksamaması için aile şirketimiz olan Alacakaya Mermer A.Ş. imkânlarıyla (iş makineleri, mazot, ocak taşı vb.) ilçemizin her karışına hizmet götürdük ve götürmeye de devam edeceğimizi bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu vefa borcumu ödemeyi bana nasip ettiği için rabbime sonsuz kere şükrediyorum” şeklinde konuştu.

Yaşlı, “Tabii ki de bu vefa borcumuzu ödemeye yetmez adına yakışır hizmetlere teveccühlerinizle devam edeceğiz. En önemli ve zaruri eksikleri tamamlamakla birlikte yapısal ve sosyal hizmetlere geçeceğimizden kimsenin kuşkusu ve şüphesi olmasın. İlçemize hizmet etmek için yerel yönetimde görev almayı amaçladık ve yılmadan bu amacıma doğru koşar adımlarla devam edeceğim. Sizlere kendi inisiyatifimizi kullanarak yapmış olduğumuz hizmetleri rakamlarla ortaya döküp anlatmak daha makul olacağını düşünüyorum. Soruyorum bu hizmetleri kendi cebinden harcayarak başka kim yapardı? Mevki ve makamlarını değiştirmek için aday adayları mı yoksa makamın koltuğu ve maaşına ihtiyacı olanlar mı? Şimdi açıklayacağım rakamlar sadece ve sadece aile şirketimiz Alacakaya Mermer A.Ş. imkanları dahilinde ilçemizin her bir karışına hizmet için harcanan miktarlar olduğunu ve yapılan bu harcamaların bir kuruşu dahi Belediyemizin kasasından çıkmadığını, bütçesinden harcanmadığını bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim. Daha detaylı bilgi almak isteyen hemşerilerimin her türlü dokümana Belediyemizden dilediği zaman ulaşabilecektir” dedi.

KENDİ CEBİNDEN 3 MİLYONUN ÜZERİNDE PARA HARCADI

Kalem kalem aile şirketi bünyesinden yaptığı harcamaları da açıklayan Yaşlı, şöyle dedi: “Toplam ocak taşı maliyeti: 390 bin 184 TL, toplam kilitli parke maliyeti: 1 milyon 641 bin 600 TL, toplam kum maliyeti: 86 bin 680 TL, toplam su oluğu ve bordür maliyeti: 93 bin 324 TL, sıcak asfalt ve elek altı: 125 bin TL, belediye başkanı makam aracının yakıtı: 116 bin 640 TL, belediye başkanı makam aracının şoför gideri: 210 bin TL, Alacakaya Belediyesi ve Alacakaya halkının ihtiyaçlarına binaen akaryakıt yardım: 990 bin TL. Yani tüm bu kalemlere toplamda 3 milyon 653 bin 428 TL ayırdık. Her zaman ifade ettiğim gibi rakamların yalan söylemediğini, bir kez daha yinelemek isterim. Vizyonumuz belli, ilçemizin daha yaşanılabilir hale getirmek. Sizlerin de malumu, hepimizin kul olarak eksiklikleri var, eksikliklerimizi en asgariye indirerek tüm hizmetlerimizi yerine getirmeye çabaladık ve ikinci hedefimiz olan ilçemizi geleceğe taşıma yoluna Ya Allah Bismillah diyerek durmak yok yola devam diyoruz. Sözle değil, icraatlarımızla ortaya koyduğumuz belediyecilik anlayışını, insana hizmet odaklı sosyal belediyecilik vizyonumuzla harmanlayarak, Alacakaya’ya birbirinden değerli projeler kazandırmaya devam edeceğiz.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU