Advert

“Mevlidi Nebi” programı düzenlendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
“Mevlidi Nebi” programı düzenlendi
“Mevlidi Nebi” programı düzenlendi İzzet TUMAY
Bu içerik 198 kez okundu.

Elazığ Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından “Mevlidi Nebi” programı düzenlendi.

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul idarecileri ve aileler katıldı. Okul Müdürü Ömer Dinç, “Doğumundan ölümüne kadar her önüyle örnek alınacak tek insan Hz. Peygamber'dir. Hz. Peygamber bir merhamet peygamberidir. Kendisi Taif halkını ıslama davet etmeye giderken oranın insanları peygamberimizi taşlıyorlar, öldürmek istiyorlar, peygamberimiz kanlar içerisinde kendisini zor bela Taif’in dışarısına atıyor ve Cebrail a.s gelip diyor ki Hz. Muhammed istersen şu iki dağı Taiflilerin başına geçireyim diyor ve peygamberimiz cevabı veriyor, onlar ne yaptıklarını bilmiyor ve onları affediyor” dedi.

Baskil Halk Eğitim Müdürü Yusuf Ergen, “Hz. Peygamber s.a.v. dünyaya teşrif ettiği zamana dünyada büyük bir cahiliye, dünyada büyük bir sıkıntı, ahlaki çöküntü ve her türlü kötülük kol geziyordu. Öyle ki daha 20 yaşlarındayken Mekke’de olan haksızlıklara karşı kurulmuş bir STK olan ve bir ilk olan kuruma üye olmuş ve Mekke’ye gelip de haksızlığa uğrayan tüccarlara, yabancıların haklarını savunmuş ve sıkıntılarını gidermek için çalışmıştır. Hz Peygamber emin bir insandı ve toplumda eminliğiyle herkesin güvenini kazanmıştır”diye kaydetti.

Program daha sonra öğrencilerin, Peygamberimizi anlatan sunumlarıyla devam etti. Haber Merkezi

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI
690 ÖĞRENCİNİN YER ALDIĞI "ATATÜRK İMZASI" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ
KÖPEKLERİN SALDIRIP ÖLDÜRDÜĞÜ YAŞLI KADIN DEFNEDİLDİ