Advert

Minikler, Bilim Merkezi'ni gezdi

Minikler, Bilim Merkezi'ni gezdi
Minikler, Bilim Merkezi'ni gezdi İzzet TUMAY
Bu içerik 225 kez okundu.

Fırat Üniversitesi (FÜ) Kreş ve Gündüz Bakımevi öğrencileri Bilim Merkezi'ni ziyaret etti. Öğrenciler, Bilim Merkezi'ndeki icatlarla bilimle ilgili birçok konuyu görme şansı buldu. Meraklı gözlerle merkezi inceleyen öğrenciler, keyifli dakikalar geçirdi.

Merkezde öğretmen olarak çalıştığını ifade eden Eren Yalçın, “Öğrencilerle beraber Bilim Merkezimizi gezdik. Bilim müzemiz, gezegen evimiz, deney odamızda neşeli bir şekilde vakit geçirdik. Bütün okullarımızı davet ediyorum. Bilim Merkezimiz hafta içi ve cumartesi günleri açık. İsteyen okullar randevu alarak gelebilirler" dedi.

Ziyarete gelen çocukların bilimsel çalışmaları gördüğünü de ifade eden Yalçın, "Bilimsel Hazal Çelebi gibi bilim adamlarını öğrenme şansları oldu. Yeni bilim müzesini gezdiler” ifadelerini kullandı.

Fırat Üniversitesi Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak Elazığ Bilim Merkezi'ni ziyarete geldiklerini belirten öğretim üyesi Dr. Burcu Gezer, “Hem derslerde öğrendiklerini pekiştirmek amacıyla hem de bilgilerine bilgi katman amacıyla buradayız. Minikler hem eğlendiler hem de öğrendiler” diye konuştu. (iha)

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MALATYA 3.6 İLE SALLANDI, ELAZIĞ’DA DA HİSSEDİLDİ
MALATYA 3.6 İLE SALLANDI, ELAZIĞ’DA DA HİSSEDİLDİ
ALİ ŞEKERDAĞ, PAZARCILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
ALİ ŞEKERDAĞ, PAZARCILARIN SORUNLARINI DİNLEDİ