Advert

Elazığ TMO'dan enflasyonla mücadeleye destek!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Elazığ TMO'dan enflasyonla mücadeleye destek!
Elazığ TMO'dan enflasyonla mücadeleye destek! İzzet TUMAY
Bu içerik 656 kez okundu.

Elazığ TMO, Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında çok uygun fiyatlarla nohut ve yeşil mercimek satışlarına başlarken, üreticinin ve tüketicinin mağdur olmamasını sağlayarak piyasa düzenleme görevini de yerine getirmeyi başardı

Elazığ TMO'dan enflasyonla mücadeleye destek!

İzzet TUMAY / Elazığ Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Enflasyonla Topyekûn Mücadele kapsamında bir taraftan üreticinin mağduriyetini giderirken, bir taraftan da bazı ürünlerde büyük bir indirime giderek perakende nohut ve yeşil mercimek satışlarına başladı.

Rafine fındık yağı, Elazığ TMO’da 65 liraya satışa sunulurken, daha birçok bakliyat ürünü piyasanın çok altında fiyatla satışa sunuluyor.

ELAZIĞ TMO, ÜRETİCİ VE TÜKETİCİNİN MAĞDURİYETİNİ ÖNLÜYOR

Bilindiği üzere TMO, faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili olarak ortaya koyduğu alım, satış, ithalat ve ihracat politikaları ile hem üreticinin, hem de tüketicinin mağdur olmamasını sağlayarak piyasa düzenleme görevini yerine getiriyor. Bu doğrultuda, TMO 2018 yılında hububat alımlarına ilave olarak nohut ve yeşil mercimekte hasatla birlikte başlamış olan alımlar neticesinde üreticilerin mağduriyetini önlemeyi başardı.

 

PERAKENDE NOHUT VE YEŞİL MERCİMEK SATIŞLARINA BAŞLANDI

 

TMO, ‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programı kapsamında nihai tüketicinin de uygun koşullarda bu ürünlere ulaşımını sağlamak maksadıyla ülke geneline yayılmış yaklaşık 150 TMO satış noktasında perakende nohut ve yeşil mercimek satışlarına başladı.

Elazığ TMO da bu satış noktalarından biri oluştururken, nohut, yeşil mercimek perakende satışlarına başladı. Elazığ TMO’da halka perakende satışlar; pos cihazından banka kartlı, kredi kartlı ve nakit olarak yapılabiliyor.

PİYASAYA GÖRE UCUZ FİYAT

Satışı yapılan ürünlerin fiyat listesi şöyle;

Rafine fındık yağı: 5 litre 65,00 TL

Orta tane nohut (5-8 mm): Kilo 4,00 TL

İri tane nohut (8-9 mm): Kilo 5,50 TL

Çok iri tane nohut (9 ve üzeri mm): Kilo 6,50 TL

Yeşil mercimek: Kilo 4.25 TL

Pirinç: Kilo 4.50 TL

TMO bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da piyasaları yakından takip ederek üretici ve tüketiciyi gözetip gerekli her türlü önlemi almaya devam edecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN
ELAZIĞ'DA KATLI KAVŞAĞIN YIKIMI İÇİN "HALK OYLAMASI" BAŞLADI
KADERİNE TERK EDİLDİ!
KADERİNE TERK EDİLDİ!