Advert

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, tüm şoförleri, buzlanma ve kar yağışına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları konusunda uyardı.

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Bu içerik 396 kez okundu.

Elazığ Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şevket Toraman, tüm şoförleri, buzlanma ve kar yağışına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerektiğini belirterek şoförlerin sadece kanunu değil, aynı zamanda vicdani sorumluluğu da yerine getirmeleri gerektiğini söyledi. Şoförlerin dikkatli olması gerektiğini belirten Toraman, don olayının sıkça yaşandığı yollar için kesinlikle zincir takılmasını tavsiye etti.

 TORAMAN: GİZLİ BUZLANMALAR BÜYÜK TEHLİKE OLUŞTURUYOR

Başkan Toraman, “Kış aylarında yollarda yaşanan don olaylarından dolayı çok sayıda kaza meydana geliyor. Ayrıca gizli buzlanmalar da büyük tehlike oluşturuyor. Zor koşullarda görev yapan sürücülerimiz tüm önlemleri aldıktan sonra trafiğe çıkmasını rica ediyoruz” dedi.

Sürücüleri tedbirsiz biçimde yola çıkmamaları konusunda uyaran Başkan Toraman, yollarda kış şartlarının göz önünde bulundurularak gerekli önlemlerin alınması halinde trafik kazalarının oluşmasının engelleneceğini söyledi.

 TORAMAN: SÜRÜCÜLERİMİZ ÖNLEMLERİNİ ALMALIDIR

 Başkan Toraman, “Kış mevsimindeki ağır hava şartları, sürücülerin görüş mesafesini kısaltmakta, bunun sonucunda da ciddi kazalar meydana gelmektedir. Bu kazaların önüne geçilebilmesi adına sürücülerimiz önlemlerini almalıdır” şeklinde konuştu.

 TORAMAN: KURAL DIŞI DAVRANIŞLARDA KESİNLİKLE BULUNULMAMALI

Başkan Toraman, sürücülerin ve yolcuların can ve mal güvenliğinin korunması, huzur ve güven içinde yolculuk edebilmeleri için alınması gereken önlemleri ise şu şekilde sıraladı, “Hatalı sollama, yakın takip ve şerit ihlali gibi, trafik kazalarında büyük rol oynayan kural dışı davranışlarda kesinlikle bulunulmamalı. Sürücüler ve araçtaki diğer yolcular mutlaka emniyet kemeri takmalı. Şehirlerarası taşımacılık yapan sürücülerin araçlarında mutlaka zincir, çekme halatı ve takoz gibi aletleri bulundurmaları gerekir. Mecbur kalınmadıkça, olumsuz hava ve yol koşullarında özel araçlar trafiğe çıkarılmamalı” Toraman, alınacak olan bu tür pratik önlemlerle, hem kazaların yaşanmasının engelleneceğinin, hem de olası bir kazada can güvenliğinin rahatlıkla sağlanmış olacağının altını çizdi.

 

elazığ elazığ haberkent haberkent haberkent gaztesi başkan şevket toraman sürücü kar buzlanma uyarı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ