Advert

Pirinçci: Hedef çevre bilinci oluşturmak

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Pirinçci: Hedef çevre bilinci oluşturmak
Pirinçci: Hedef çevre bilinci oluşturmak İzzet TUMAY
Bu içerik 253 kez okundu.

Poşet tartışmalarında yaşananların zamanla ortadan kalkacağını, uygulama ile ilgili yeni bir düzenlemenin yapılacağını açıklayan Pirinçci:

Hedef çevre bilinci oluşturmak

İrfan ARSLAN / 2019 yılına girilmesi ile birlikte uygulanmaya başlayan poşette ücret alınmasında amacın çevre bilincinin oluşturulması olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Pirinçci, “Şu anda bir tartışma konusu olan ücretli poşet uygulaması zaman içinde Bakanlığımızca yapılacak düzenlemelerle çok farklı bir hale gelecek. Burada amaç çevreye ekonomik sisteme zarar veren poşet uygulanmasını azaltmak ve doğaya verdiği zararı azaltmak” dedi.

31 Mart 2019 tarihine kadar mevcut poşetlerin tüketilmesi ile ilgili bilgi aktarımının yapıldığını belirten Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Pirinçci, ülke gündemine oturan ücretli poşet uygulamasının bu tarihten sonra farklı bir sisteme taşınacağını belirterek, “İnşallah 31 Mart 2019 tarihine kadar ellerindeki mevcut poşetler bittikten sonra, bir süre tanınmış, ondan sonra reklam değil de sadece barkod numarasıyla olacak. Buradaki amaç çevreye duyarlı, çevre bilincini oluşturmak. Bazı marketlerde özellikle taşıma amaçlı alışveriş yaptığımız poşetlerden alınacak. Yoksa çok şeffaf, 15 mikrondan daha ince olan poşetlerden alınmayacak. Mesela et, balık türü, gıda türlerinin o ince poşetlerinden alınmayacak. Bunun dışında taşıma amaçlı olan poşetlerden alınacak. Ayrıca şu anda piyasada kullanılan poşetler tek bir şekilde, belirlenecek ağırlıkta ve üzerinde yazılacak sloganları ihtiva edecek şekilde kullanılacak. Bundaki amaç vatandaşların çevre bilincini geliştirmek olacak. Sistemin uygulamaya konulmasına verilen tepkiler gayet normal. Bu tartışmalar ve tepkiler yaşanacak ki doğrusu bulunsun ve uygulansın.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ