Advert

Sebze fiyatları uçuşta!

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Sebze fiyatları uçuşta!
Sebze fiyatları uçuşta! İzzet TUMAY
Bu içerik 262 kez okundu.

İzzet TUMAY / Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da havaların soğuması nedeniyle pazarlarda sebze fiyatları arttı.

Sebze-meyve ürünlerinde azalma olması ve bu ürünlerin başka illerden getirilmesi nedeniyle fiyatlarda artış yaşanıyor. Yerli sebze ve meyvenin bol olduğu dönemlerde 50 Kuruş’a satılan domates şu anda 4 TL’ye kadar yükselmiş durumda.

Çarşı pazarda şu anda yerli mahsulün bulunmadığını, bunun fiyatlara artış olarak yansıdığını belirten vatandaşlar, “2-3 ay öncesine kadar kilosunu 1 TL ödeyerek aldığımız domates, şu anda 4 TL fiyatla satışa sunuluyor. Dışarıdan getirilen ürünlerin fiyatı ise ateş pahası. Fiyatların yükselmesi gerçekten bütçemizi zorluyor” dediler.

VATANDAŞ PAZARDAN FİLESİ ‘BOŞ’ DÖNÜYOR!

Fiyatlar yüksek olunca haliyle vatandaşta pazara doldurmak için gittiği filesi ile evine boş dönmek zorunda kalıyor. Kış aylarına girilmesi ile birlikte yerli sebze-meyve ürünlerinde azalma olması ve bu ürünlerin başka illerden getirilmesi nedeniyle fiyatlarda artış yaşanıyor. Yerli sebze ve meyvenin bol olduğu dönemlerde 2 Lira’dan satılan domates şu anda 3,5-4 TL’ye kadar yükselmiş durumda. Çarşı pazarda şu anda yerli mahsulün çok fazla bulunmadığını, yerli ürünlerde sona gelinmesiyle birlikte bunun sebze fiyatlarına artış olarak yansıdığını belirten vatandaşlar, “Pazara filelerimizi doldurmak için çıkıyoruz. Lakin fiyatlar yüksek olunca filelerimiz boş şekilde evimize dönmek zorunda kalıyoruz. Fiyatların yüksek olmasını geçtik; piyasada ki sebzeler dışarıdan gelen ve organik olmayan türlerden oluşuyor. Domates ve biberin fiyatı 3-4 Lira’ya dayanmış durumda. Zaten organik olmadığı için bu sebzelerden yapılan yemeklerin de tadı olmuyor” dediler.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
ÖĞRENCİLERİN ‘ERİK’ DALI OYUNU BEĞENİ TOPLADI
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ
BIÇAKLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ANNENİN OĞLU DA ÖLDÜ