Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Bu içerik 394 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Fırat Üniversitesi olarak sağlık alanında verdikleri hizmetlerde artış yaşandığını belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ: Fiziki mekân sıkıntımız var

Fırat Üniversitesi Hastanesi'nin Elazığ ve bölge insanlarına verdiği sağlık hizmetinde sürekli olarak bir artış yaşandığını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Hastanemizdeki doktor sayısına göre hizmetin verilmesini planlıyoruz. Bu alandaki hizmetimizin önümüzdeki yıllarda daha üst düzeye çıkması için şu andaki en büyük sıkıntımız fiziki mekân olarak karşımızda duruyor. Ancak devam eden bazı çalışmalarımız var. Bu çalışmalar tamamlandığı zaman şartlarımız daha iyi olacak” dedi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Demirdağ, onkoloji ve hematoloji hastalarına hizmet verilecek binanın yapımının bu yıl tamamlanacağını belirterek şunları söyledi: “Hastanemizde geride bıraktığımız 2018 yılında poliklinikte bakılan hasta sayısı 955 bin 494, yatan hasta sayısı 64 bin 384, yapılan ameliyat sayısı 46 bin 581. Bir önceki yıla göre çok önemli artışlar görülüyor. Artış, arkadaşlarımızın yoğun çalışması ile gerçekleşmiştir. Amacımız gelen hastaları geri çevirmemek ama, kapasitemize doktor sayısına göre hizmet veriyoruz.

Onkoloji ve hematoloji binası tamamlanmak üzere. Kısa bir süre içinde bu merkezimiz devreye girecek ve hastanede yatak kapasitemiz 1100 olacak.

Diş Hastanemizde sağlık hizmeti verilmesi çalışmalarımız da artarak devam ediyor. 2017'de 25 bin 222 hasta tedavi edilmiş. 2018'de 53 bin hastaya hizmet verildi. Burada ciddi hasta artışı ünite sayısını artırmamızdan kaynaklanıyor. Mekân sıkıntımız halen devam ediyor. Devlet imkân verirse yeni bir fiziki mekân yapıp bu sıkıntıyı gidermek istiyoruz.

Fırat Üniversitesi Hastanesi olarak önümüzdeki yıllarda hem hizmetlerimizin kalitesinin artması hem de daha geniş mekânlarda ilimiz ve bölgemiz insanlarına hizmet vermek adına çalışmalarımız devam edecek.”

elazığ elazığ haberkent haberkent haberler fırat üniversitesi hastane rektör demirdağ kutbettin irfan aslan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
2014 model Volkswagen Passat icradan satılıktır
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ
GAZETECİ AYDIN MERAL VEFAT ETTİ