Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 757 kez okundu.

İzzet TUMAY / Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti tarafından 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen törende, HaberKent gazetesine 5 plaket takdim edildi. Gazetemizin plaketleri Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez tarafından takdim edildi.

Sultan Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, AK Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı,Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Mehmet Cebeci  siyasi parti il başkanları, Elazığ Belediyesi başkan adayları, kurum müdürleri, ilçe ve belde belediye başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

'GAZETECİLİĞİN KOLAY TARAFI YOK'

Programın açılış konuşmasını yapan Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Semih Erdem, gazetecilik mesleğini ilkeleriyle kendilerine düstur edinmiş olan gazetecilerin devlet ve halk arasında köprü vazifesi kurduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Halkın talep ve beklentilerini en iyi şekilde yansıtarak kamusal bir görevi yerine getirmektedir. Özetle gazeteciliğin kolay tarafı yok. Gazetecilik heyecan ve hareket mesleğidir. Gazetecilik memurluk değildir. Bu meslekte gece gündüz mefhumları düşünülemez. Zaten gazetecilik böyle düşünenleri de bünyesinde barındırmaz. Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti doğu ve güneydoğu illerinde Erzurum ve Diyarbakır’la birlikte en köklü cemiyetlerden biridir. 30 yıllık köklü bir geçmişimiz var ve 40’ı sarı basın kartı sahibi olmak üzere 100’e yakın üyemiz mevcut.”

“Sizlerin varlığı, sizlerin gücü, sizlerin dik duruşu bizim gücümüz, bizlerin varlığı anlamına geliyor” diyerek sözlerine başlayan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Estonya’nın başkenti Dalin, bizim kardeş şehrimiz. Elazığ’ın kardeş şehri. Dalin’e gittiğimizde oradaki Türk Büyükelçisi bizi bir akşam yemeğine davet etti. İlk defam görüştüğüm, tanıştığım bir Büyükelçi. ‘Merhaba ben Elazığ Belediye Başkanı’ deyince ‘Ben sizi tanıyorum’ dedi. ‘Nereden tanıyorsun’ dedim, ‘Bir gün kanallar arasında geziyordum, Elazığ’ın uydudan yayın yapan televizyonlarından birine denk geldim, bir söyleşiniz vardı, onu izledim. Ondan sonra o kanalı ön sıralara aldım, artık Elazığ’ın sosyal hayatını, musikisini, folklorünü, Elazığ’ı izlemeye ve takip etmeye başladım. Dolayısıyla ben sizi tanıyorum’ dedi. Buradan şunu çıkartmak istiyorum; uydudan yayın yapan televizyonların yayınladığı her haber, yaptığı hem program sadece Elazığ’dan izlenmiyor. Sadece Türkiye’den izlenmiyor. Dünyanın birçok yerinde birçok ülkede izleniyor” şeklinde konuştu.

EROL: MAKAMIN, MEVKİNİN HİÇBİR DEĞERİ YOK

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise konuşmasında, duygusal anlar yaşadı. Milletvekili Erol, “Aslında bugün aranızda sizinle bu güzel günü kutlamak için önceden program yapmıştık. Ama kısa bir süre önce annemin vefatından dolayı yine de sizlere bir merhaba demek için geldik. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hayatta her şey geçici. Mevkiler, makamlar, varlığınız, servetiniz, inanın ki bunların hiçbir değeri yok. Bir şeye ihtiyaç duyduğunuzda aslında bu fani dünyada sahip olduğunuz her şeyin hiçbir şey olmadığını anlıyorsunuz. Onun içindir ki bir şeylere sahip olmak değil, giderken arkanızda iz bırakabilmek, giderken arkanızdan Allah razı olsun dileklerinde bulunarak iyi temennilerde bulunmak” dedi.

DÖNMEZ: BASIN, DEMOKRASİNİN EN ÖNEMLİ UNSURLARINDAN

Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, basın mensuplarının kamuoyunun en doğru, en eksiksiz bir şekilde bilgiye ulaşmasını sağlayan ve topluma aracılık eden önemli bir demokrasi unsuru olduğunu belirterek, “Bu manada demokrasinin gerçekten geliştirilmesi için siz basın mensuplarının bizlere verdiği bilgiler büyük önem arz etmektedir. Çok zor şartlar altında karda, kışta, savaşta, barışta yeri geliyor polisle beraber çatışmada, bugün bile kendi gününüzde bile çalışıyorsunuz. Siz gazeteci arkadaşlarımıza bu manada emeklerinizden dolayı ben teşekkür ediyorum. Biz sizleri mesai arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Çünkü bizim yaptığımız, belediyelerimizin yaptığı veya diğer gruplarımızın yaptığı bütün işleri bütün halkımız sizlerin sayesinde haberdar olup sizler sayesinde bunlardan bilgi sahibi oluyor” dedi.

Konuşmalarının ardından plaket törenine geçildi. Plaket töreninde gazetemiz HaberKent’e toplam 5 plaket verildi. Plaketleri Vali Yardımcısı Dönmez takdim etti.

elazığ elazığ haberkent haberkent gazetesi 10 ocak çalışan gazeteciler ödül cemiyet fırat polat izzet tumay isrfan aslan mehmet karakılıç eren kaya efraim gündem mustafa feyzi koç. sedanur ilhan ezgi çakmak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!