Advert

TAHSİLAT SÜPER, HİZMET SIFIR

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TAHSİLAT SÜPER, HİZMET SIFIR
TAHSİLAT SÜPER, HİZMET SIFIR İzzet TUMAY
Bu içerik 264 kez okundu.

Elazığ'da etkili olan kar yağışı olumsuzlukları beraberinde getirdi. Kapanan yollar açıldı ancak bazı beldelerde elektrikler kesik, sağlıkta ve eğitimde sıkıntılar yaşanıyor. Arıcak'ta 2 belde ve 5 köyde elektrikler 3 gündür kesik

TAHSİLAT SÜPER, HİZMET SIFIR

İrfan ARSLAN / Elazığ’da son günlerde etkili olan kar yağışı olumsuzlukları da beraberinde getirirken, bazı yerleşim yerlerinde meydana gelen arızalar giderilemediği için vatandaşlar 3 gündür olumsuzluklarla karşı karşıya kaldı.

Arıcak ilçesinin Üçocak ve Bükardı beldeleri ile Küplüce, Yoğunbilek, Erbağ, Bozçavuş ve Göründü köylerinde yaşayan yaklaşık 8 bin 500 kişi, 3 gündür elektrik enerji hatlarında meydana gelen arızaların giderilememesi nedeniyle karanlıkta yaşıyor. Elektrik olmaması nedeniyle bölgedeki sağlık ocakları ve eğitim kurumları da hizmet veremiyor.

Enerjinin olmamasından dolayı içme suyu temininde de sıkıntıların yaşandığını belirten bölge halkı, “Sürekli olarak yaşanan arıza nedeniyle ilgili kurumun yöneticilerine yaptığımız başvurular cevapsız kalıyor. 21. yüzyılda insanların bu şekilde mağdur edilmesinin bir açıklaması olmalı. Yollar kapanmıştı açıldı ancak nedense AKSA veya bu kurum adına satış yapan FEDAŞ ekipleri bu bölgeye gelip de bölgede yaşayan insanların 3 gündür yaşadığı olumsuzlukları giderecek çalışmaları yapamıyorlar. Elektrik parasını almasını bilenler, faturanın geç yatırılması durumunda elektriği kesmesini bilenler arızayı gidermede nedense duyarsız kalıyorlar” dediler.

Bölgede yaşayan vatandaşlarla iletişim kurduklarını belirten bölgeden yetkililer, "Bölgede hayat durmuş durumda. Tüm çabalarımıza rağmen AKSA İl Müdürü, müdür yardımcılarına ulaşamayıp olaya ilgisiz ve duyarsız kalınmasına bir anlam veremiyoruz. Elektrikler kesik olduğu için okullarda eğitim verilemiyor, insanlar sağlık ocaklarından faydalanamıyor. Özellikle Üçocak ve Bükardı'da içme suları şebeke yerine kuyulardan temin ediliyor. Hayat durmuş durumda. Elektrikler olmadığı için geceleri, ülkemizin Cumhuriyet'in ilk yıllarında yaşadığı sıkıntıları yeniden yaşamaya başladık. Akşamdan bu yana idare lambaları ile bulunduğumuz yerleri aydınlatıyoruz. 21. yüzyılın Türkiye’sinde kar yağışının ardından ulaşımın açılmasına rağmen enerji hatlarında meydana gelen arızaların giderilmesi için AKSA veya FEDAŞ ekipleri bölgeye gelemiyor ve arızaları gideremiyor, insanların mağduriyetini çözemiyorsa bunun bir nedeni ve açıklaması olmalı. Önümüzde bir seçim var. Bu seçim öncesi bizleri kaderimiz ile başbaşa bırakmak mı istiyorlar. Yetkilileri bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya davet ediyoruz. Başta AKSA ve onun adına çalışma yapan FEDAŞ yetkililerinin bu sıkıntımızı bir an önce gidermelerini bekliyoruz. Bu çalışmanın gecikmesi durumunda il yöneticileri ve siyasetçilerini bu konuya sahip çıkmalarını istiyoruz. Bölge halkının sıkıntılarına bir an önce çözüm getirsinler” dediler.

Öte yandan AKSA’nın ilimizde ki enerji satışını yapan FEDAŞ ta ilimizde kar yağışından dolayı meydana gelen arızalara müdehalede zamanında hareket etmemesinden, abonelerin elektrik faturalarının son ödeme tarıhlarını maaş tarihlerinden encesine dank getirmesinin sıkıntılar yaşanmasına neden olduğu balirtiliyor.

Özellikle kış günlerinde laşanan elektrik kesintilerinin kendilerini çok yönlü mağdur ettiğini belirten vatandaşlar “ Elektrik kesildiği zaman hayatımız kararıyor. Elektrik olmayınca doğalgaz kesiliyor ve ısınmı prablmi yaşıyoruz. Elektrikli cihazlarda olumsuzluklar yaşanıyor.Birde bunlar yetmezmiş gibi gönderdikleri elektrik faturalarında son ödene tarihi olarak 13-14 gebi tarihler yazıyor. Oysa vatandaşlar olarak bizler maaşlarımızı 15’de alıyoruz. Maaş almadan bizlerden elektrik faturalarımızın ödenmesini istiyorlar. Bu olumsuzluktan dolayı faturalarımızı yatırmamız gecikince bu kez de alaktriklerimiz kesiliyor. Birilerinin bu konuda yaşanan olumsuzlukları gedereek adımları atmasını istiyoruz. “ dediler

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ