Advert

Arslan: Bu hafta çok önemli

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
 Arslan: Bu hafta çok önemli
 Arslan: Bu hafta çok önemli İzzet TUMAY
Bu içerik 309 kez okundu.

Şehrin Elazığspor'u sahiplenmesi gerektiğini belirten Arslan:

 

Bu hafta çok önemli

 

Eren KAYA

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığspor’un durumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, “Elazığspor, Elazığ’ımızın çok ciddi bir değeridir. En iyi şekliyle yaşatılmalıdır. Biz kapatma cümlesini duymak istemiyoruz” dedi.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Kanal Fırat televizyonunda canlı olarak yayınlanan ve Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem” programının konuğu oldu. Elazığspor’un içinde bulunduğu süreçle ilgili bilgiler veren Arslan, “Halkımız Elazığspor’a duyarlı. Elazığspor Elazığ’ımızın çok ciddi bir değeridir. En iyi şekliyle yaşatılmalıdır. Biz kapatma cümlesini duymak istemiyoruz. Elazığspor en iyi şekliyle yaşatılmalıdır.  Bu memleketin Azot Fabrikası kapandı, Bikormat Fabrikası kapandı, Ayçiçek Fabrikası kapandı. Biz kapatmak kelimesini sevmiyoruz, duymak istemiyoruz. Bu bize yakışan bir şey değil. Tabi ki yaşayacak, tabi ki var olacak. Burada sadece sorumluluğu belirli kitlelere atarsak bu iş sıkıntı. Herkes bir ucundan tutacak, olacağı bu. Herkes tutmazsa olmaz, bereketi de olmaz, gücü de yetmez kimsenin. Borçluk oranında büyük kulüplerin borçları açıklandı. Onların mı kapatılması gerekiyor bizim mi kapatılmamız gerekiyor. Biz de istemezdik bu rakamlara ulaşmasını, bu borçlara ulaşmasını. Ama maalesef yasal mevzuatlar oradaki bütçe disiplinini tesis etme ve denetleme noktasında konuya hakim değil” dedi.

Arslan, "Kaynakların oluşturulmasıyla alakalı 8 tane holdingin ziyaret edilmesi, bunlardan belli ölçüde destek alınması noktasında hem fikir oldu. Onunla alakalı Sayın Valimiz de randevuları talep etmeye başladı. Konuşmalar var, görüşmeler var ama detay ve rakam bilmiyorum. Biz bu şehirde var isek Elazığspor’la varız. Fabrikalarımızın bacaları tütüyorsa Elazığspor’la tüyüyor. Bunu ayrı göremeyiz. İnsan sosyal bir varlık. O sosyalitenin gerekliliği var. Bunu kimse görmezden gelmesin. Bu şehirde yaşıyorsak, bu şehirde kazanıyorsak insanlarımızı cezbeden bir futbol sektörü var. Haydi gelin değiştirelim, kaldıralım Elazığspor’un olmadığını düşünelim. Elazığspor bir şeyi eksik olmayacak mı? Ekonomi de gitmez. Bunlar birbirini destekleyici faktörler” şeklinde konuştu.

Başkan Arslan, “Ben taraftarlarımıza şu konuda bir çağrıda bulunmak istiyorum; Bu konu sadece Vali Bey’in, sadece milletvekillerinin, sadece iş adamlarının altından kalkabileceği bir konu değil. Defaten yardım kampanyaları başlatıldı. Sayın Valimizin öncülük ettiği bir kampanya vardı. Sevgili Elazığsporlular; o kampanyadan toplanan yardım miktarı sadece 50 bin TL’ydi. Buradan sesleniyorum; Bu hafta başlatılan kampanyada bizim birkaç milyon lirayı toplamamız lazım. Elazığspor’un kapanmaması için elimizden gelen mücadeleyi vermemiz gerekiyor. Biz umutsuz değiliz. Var gücümüzle, tüm gücümüzle kaynak oluşturma, yönetim oluşturma noktasında çalışıyoruz. Elazığspor’u şehir sahiplensin, bu son hafta çok önemli. Özellikle kaynak aktarma. Taslak çalışmada ismi geçen tüm yöneticilerin acabasız, pazarlıksız, amasız o yönetimde yer almaları ve bu kulübü sahiplenmeleri gerekiyor” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
ELAZIĞ 3.2 İLE SALLANDI!
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ
SOKAK KÖPEKLERİNİN SALDIRDIĞI YAŞLI KADIN ÖLDÜ