Advert

SEBZE-MEYVE SATIŞINI BELEDİYELER YAPACAK

SEBZE-MEYVE SATIŞINI BELEDİYELER YAPACAK
SEBZE-MEYVE SATIŞINI BELEDİYELER YAPACAK İzzet TUMAY
Bu içerik 470 kez okundu.

İzzet TUMAY / Sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan artışın yarattığı olumsuzluk ülkede olduğu gibi Elazığ’da da gündem maddelerinin en önemlisini oluşturmaya devam ediyor.

Vatandaşın sofrasına gelene kadar fahiş fiyata ulaşması nedeniyle sebze ve meyve fiyatları ile ilgili önemli adımlar atılmaya başlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Kurulu'nda yaptığı açıklamada, bedediyeler tarafından sebze ve meyve satışına önümüzde ki hafta başlanacağını söyledi.

Bakan Albayrak, “Mayıs ayında 87,2 milyar dolarda gerçekleşen dış ticaret açığı da düştü. 2018'de sizlerin katkısıyla ihracat rakamında en yükseğini gördük. Dengelenme döneminde güçlü bir borçlanma stratejisini ortaya koymaya devam ediyoruz. Dengelenme döneminde güçlü bir borçlanma stratejisini ortaya koymaya devam ediyoruz. Belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak. Sivri biber, patlıcan Türkiye bunu mu konuşacak, birileri stokluyor. Fırsatçılıkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

elazığsebze
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ELAZIĞ'DA TERÖR OPERASYONU: 1'İ HDP İLÇE BAŞKANI 4 GÖZALTI
ELAZIĞ'DA TERÖR OPERASYONU: 1'İ HDP İLÇE BAŞKANI 4 GÖZALTI
İŞTE AK PARTİ'NİN İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ADAYLARI
İŞTE AK PARTİ'NİN İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ ADAYLARI