Advert

Yıldırım: Kadın esnaflar mağdur durumdalar

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Yıldırım: Kadın esnaflar mağdur durumdalar
Yıldırım: Kadın esnaflar mağdur durumdalar İzzet TUMAY
Bu içerik 289 kez okundu.

Kadın esnafların sıkıntılarına çözüm getirilmesi için kadın esnafların Esnaflar Birliği bünyesinde bir oluşuma gereksinimi olduğunu belirten Yıldırım:

Kadın esnaflar mağdur durumdalar

İrfan ARSLAN / Ülkemizde olduğu gibi Elazığ'da da 1500’e yakın kadının farklı alanlarda esnaflık yaptığını belirten Bakkallar ve Bayiler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Yıldırım, “Kadın esnafların yaşadığı mağduriyetleri kamuoyu ile paylaşmak ve bu sıkıntılarına çözüm getirilmesini sağlamak adına bir süredir farklı etkinliklerimiz oldu. Sesimizi en tepedeki yöneticilerimize ulaştırana kadar çalışmalarımız ve etkinliğimiz devam edecek” dedi.

Gazetemizi ziyaret eden Leyla Yıldırım, şunları söyledi: "İlimizdeki kadın esnafların yaşadığı sıkıntıları ve genel sorunlarını gündeme taşıma adına Bakkal Teyzeler platformunu oluşturduk. Bu projemiz Bakkallar Odası’nın bir projesidir. Yıllardır toplumumuzda var olan bakkal amcaların sorun ve sıkıntılarını bizlerde anlatmaya başladık. Çünkü bizler bayan esnaflar olarak bakkal teyzeleriz. Bakkal teyzeler olarak küçük esnafımızın aslında adları küçük ama yürekleri kocaman olan esnaflarımızın sorun ve sıkıntılarını kamuoyunda paylaşmaya başladık. Geçen bir yıl süre zarfında çeşitli STK’lara ziyaretler gerçekleştirdik. Dedik ki, lütfen alışverişlerinizi bakkallardan yapınız, küçük esnaflardan alışveriş yapınız ve biz diyoruz ki çay bakkallarda içilir en güzel sohbetler bakkallarda yapılır.

Tabii ki kadın esnaflarımız sadece bakkallık yapmıyor. Terzisi, bayan kuaförü, yemek üzerine iş yeri çalıştıranı, büfe ve kantin işletenleri ve diğer meslek gruplarında faaliyet gösteren kadınlar hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine katkı sağlamanın çabası içindeler. Ancak birçok alanda sıkıntıları söz konusu. İlimizde başlattığımız bu çalışmalarla bu sıkıntılarına çözüm getirme adına sesimizi duyurmanın çabasındayız. Bağ Kur primleri çok yüksek. KOSGEG kredilerinden faydalanmada kolaylık sağlanması, yıpranma payı verilmesi gibi bazı taleplerimiz var. Bütün bunların hedefine ulaşması adına önümüzdeki süreç içinde de sesimizi farklı etkinliklerle duyurmanın çabasında olacağız.

Bütün bu sıkıntıların giderilmesi adına arzuladığımız çalışmaların ve yasaların oluşturulması adına bir rapor hazırladım.Bu raporu yetkili Bakanlık ve ilgili Komisyonlar ile paylaşacağız.

Biz kadın esnaflar olarak şunu söylüyoruz. Kilosundan daha ağır dükkan darabalarını kaldıran, Sabah ezanıyla birlikte güne başlayan, Kadın olmanın anne olmanın şefkati ve merhameti ile yavrularının geleceğini hazırlayan, Mahallenin faizsiz bankası, Halkın dert ortağı, Ekonominin can damarı, Gönlü büyük adı küçük olan kadın esnaf ve sanatkarlarımızın yaşatılması ve örnek bir iş kadını olma yönünündeki engelleri birlikte aşacağız. Beşik sallayan eller, imkân verilmesi durumunda dünyayı sallar."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!