Advert

3 yıl ömür biçildi, 5 yılda 5 kanseri yendi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
3 yıl ömür biçildi, 5 yılda 5 kanseri yendi
3 yıl ömür biçildi, 5 yılda 5 kanseri yendi İzzet TUMAY
Bu içerik 372 kez okundu.

Kanserle yaşamayı öğrenen 38 yaşındaki Canan Varol, her yeni ilaçta yeni bir el işine başlayarak şu ana kadar 5 kanseri geçirdiği 15 operasyonla yendi.

Elazığ’da 3 yıl ömür biçilen 1 çocuk annesi 38 yaşındaki Canan Varol, 5 yıl içerisinde 15 operasyon geçirerek yakalandığı 5 kanseri yendi ve 6’ncısı ile mücadele ediyor. Her yeni ilaçta yeni bir el işine başlayan Varol, kanserle yaşamayı öğrendiğini, hastalığını sevdiğini belirterek yüzünden gülücükleri eksik etmiyor.

1 çocuk annesi Canan Varol’a 6 yıl önce 4’üncü evre meme kanseri teşhisi kondu. Ardından hızlı bir şekilde bir göğsü alınan Varol, Medical Park Elazığ Hastanesi Onkoloji biriminde takibe alındı. Varol’da kanserli hücreler sırasıyla kafatası, akciğer, karaciğer ve omuriliğine sıçradı. Farklı hastanelerde doktorların 3 yıl ömür verdiği Varol, 5 sene içerisinde kemoterapi, radyoterapi ve 15 ameliyat geçirerek 5 kanseri de yendi. Adeta kanserle yaşamayı öğrenen, azmi ve neşesi ile herkese örnek olan Varol, şimdi ise kemik kanserini yenmek için mücadele veriyor.

Hastaneye nohut büyüklüğünde bir kitle ile gittiğini anlatan Canan Varol, “Rutin kontroller yapıldıktan sonra hocam bana göğüs ve koltuk altımın komple alınacağını söyledi. Bir tek o zaman çok zor durumda olduğumu hissettim. Göğsümün hepsi alınmasın dedim. Bir kadınsın ve zoruna gidiyor. Ama alınacaktı. Kanser son evrede olduğu için. Hızlı bir şekilde göğsüm alındı. Ondan sonra göğüsle bitti zannettim ama onkoloji birimine sevk edildim. Yine göğüstür diye geldim ama karaciğer ve lenflerde kanser varmış. En ağır ilaç ve ışınlarla adımı attım. 6 ay, 8 ay, 1 sene gider ve biter diye düşünürken bin kişi de bir görülen bir kanserle karşılaştım. Buna çapraz kanser diyorlar. Kafatasıma atladı. Kafatasımın o bölümü alındı. O ameliyatı oldum ve aradan 6 ay geçmeden akciğer kanseri oldum. Ağır bir ameliyat geçirdim. Daha sonra karaciğer kanseri devamı oldu. Onun da ameliyatlarını oldum. Şuanda kemik kanseriyle mücadele ediyorum. Tedavi görüyorum ve Allah’a sığınıyorum” dedi.

“Kanserle yaşamayı öğrendim”

Hastalığın adının ağır olduğunu aktaran Varol, “Duş etkisi yapıyor. Pimi çekilmiş bomba gibi düşüyor. Ama o hazım süreci var. Hazmettikten sonrası Allah’a sığındın mı geliyor. Bu hastalık benle gidecek. Yatmak yerine yapabilecekleri yapmak lazım. Onunla devamlı meşgul olmamak lazım. Tedavi ve ameliyatlarını olursun, gerisini Allah’a bırakırsın. Ölüm kanser gelince değil, ecel gelince olur. Bunu biliyorum ve öğrendim. 5 seneye 15 ameliyat sığdırdım. Benim için hiç problem değil, yine olurum. Ben tedavimi olurum, Rabbim nasibimi ne zaman bitirirse o zaman biter. Bu şekilde kanserle yaşamayı öğrendim. Ben hastalığımı seviyorum, çünkü özelim” diye konuştu.

Erken teşhisin çok önemli olduğunu ifade eden Varol, “Benim devrelerim ya öldüler ya da terhis oldu. Ben ise araftayım. Ne o tarafa gidiyorum ne de bu tarafa. İlk evrede yakalayanlar tedavilerini olup gittiler. Benim gibi olanların hepsi vefat etti. O seriden bir ben kaldım. Erken teşhis ve ertelememek çok önemli. Vücudunu tanımları çok önemli. Benim ilk teşhis koyulduğu zaman doktorum, kitlemin duvarın arkasında olduğunu ve görülme ihtimalinin olmadığını söyledi” dedi. (iha)

haber elazığ kanser kanseriyendi haberkenthaber
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!