Advert

Ahmet Kabaklı, vefatının 18. yılında anıldı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Ahmet Kabaklı, vefatının 18. yılında anıldı
Ahmet Kabaklı, vefatının 18. yılında anıldı İzzet TUMAY
Bu içerik 263 kez okundu.

Türk Edebiyat Vakfı’nın kurucusu gazeteci yazar Ahmet Kabaklı vefatının 18. yılında Manas Kültür Evi tarafından düzenlenen programda anıldı.

Türk Edebiyat Vakfı’nın kurucusu Ahmet Kabaklı vefatının 18. yılında düzenlenen programla anıldı. Türk edebiyatına ismini yazdırmış mühim şahsiyetlerden biri olan Kabaklı’yı anlatan gazeteci yazar Bedrettin Keleştirmur, “Uluslararası Şiir Akşamları'nda, Çaydaçıra bilim kültür ve sanat ödüllerinde şehrin birçok organizasyonlarında aleni desteklerini gördük ve yaşadık. O başlı başına bir Elazığ lobisidir. O lobiye de bizim Ankara medyasında şu günlerde çok ihtiyacımız olduğumuzu da söyleyebiliriz. Elazığ’da 1931 yılında yayın hayatına başlayan Turan gazetesi arşivlerinde Ahmet Kabaklı, Cemil Meriç, İzzet Memişoğlu, Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu, Elmas Yıldırım gibi isimlerin imzalarını rahatlıkla görebilir ve düşünebiliriz” ifadelerini kullandı.

Emekli öğretim üyesi ve yazar Naci Onur, “Kibar, zarif ve hiç suratı asık olmayan, güler yüzlü bir insan ve hakikatten gördüğümüz zaman insanlara çok yakın olan yardım etmek maksadıyla sürekli hazır bekleyen çok son derece iyi giyinen, şık giyinen ve böyle toplantılarda falan kendisini fazla ileriye atmayan ve mütevazı davranan böyle bir kişiye ve fiziki yapıya bağlıydı” dedi.

Elazığ Belediyesi Korosu Koro Şefi Naci Sönmez de, “Ahmet Kabaklı hocamızın musiki cemiyetinde, devlet korosuyla birlikte bazı faaliyetlerde o büyük insanı görme ve yaklaşma fırsatını bulmuştum. Devlet korosundaki ilk yıllarımızda bizim bir konserimize geldi onurlandırdı, şeref verdi ve hatıra fotoğraflarıyla ilgilide küçük konser broşürüne o günün fotoğraflarını koydum. Kendisini rahmetle anarken 4 eser seçerken şu notu söylemek istiyorum; bir defa Ziya Çarsancaklı üstadımızı Doğan Sever üstadımızla birlikte yazdığı eseri birkaç yerde seslendirdim” diye konuştu.

Şair Gülerkan Aydoğmuş da şiirleriyle programda yer aldı. Programa Kabaklı’nın yeğeni Esat Kabaklı, telefon ile bağlandı. Program Esat Kabaklı’nın eserlerinin seslendirildiği müzik bölümü ile devam etti. Haber Merkezi

ahmetkabaklı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK