Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 1601 kez okundu.

Gazetemiz ziyaretinde Uluova Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Ağar:

Elazığ'ın en büyük projesi hayata geçiriliyor

Ağar, "Uluova Projesi'nde en büyük sıkıntı maliyeti yüksek olan pompaj istasyonu. Bu sene kullanılacak olan 225 milyon TL'lik ödenekte 165 milyon TL'yi pompaj için ayırdık. Önümüzdeki sene 225 milyon, ondan sonraki sene de 150 milyon TL'ye ihtiyacımız var. Üç senede Allah’ın izniyle bitecek bir proje" dedi.

İzzet TUMAY / AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, başta Kuzova Uluova Projesi, havalimanı ikinci pisti yapımı olmak üzere birçok önemli konuda gazetemize 'özel' açıklamalarda bulundu.

Açıklamasına bölge tarımı adına büyük önem taşıyan Uluova Sulama Projesi’nin son durumu ile başlayan Ağar, şunları söyledi: “Ben Elazığ’a seçim için geldiğim ilk dönemden bu yana klasik siyasetçi tavrının dışında Elazığ’a projeler bazında katkımız olsun diye çalıştım ve bu şekilde anılmak istedim, yarın öbür gün siyaseti bırakırsak diye de. Burada yaptığım araştırmalar sonucunda da bu proje ile ilgili daha önce emeği geçen vekillerimizden Allah razı olsun. Kuzova’nın ben geldiğimde 13 milyon Liralık bir ödenek sıkıntısı vardı ve o çözülmüştü. Bizlerin de tabi ufak tefek katkıları oldu. Şu an için bu konuyla ilgili bir sıkıntı yok, en azından bana bu yönüyle yansıdı.

PROJE 600-650 MİLYON LİRA’YA TAMAMLANACAK

Ben de tabi Uluova Projesi'ne ağırlık verdim. Burada su önümüzde, tarla suyun 50 metre arkasında yukarıda. Uluova Projesi'nde en büyük sıkıntı maliyeti yüksek olan pompaj istasyonu. Bu sene kullanılacak olan 225 milyon TL'lik ödenekte 165 milyon TL'yi pompaj için ayırdık. Önümüzdeki sene 225 milyon, ondan sonraki sene de 150 milyon TL'ye ihtiyacımız var. Üç senede Allah’ın izniyle bitecek bir proje. Üç seneye bölünmesinin nedeni de illaki maddiyattan değil yapım projesinin gelişimi böyle.

BU SENE 225 MİLYON LİRA GELECEK

600-650 milyon Lira'ya tamamlanacak. Az bir para değil. Buna karşı çıkanlar çok oldu. Ben bunu Tarım Bakanlığı'nda bazı bürokrat arkadaşlarla çok tartıştım. Yani devlet her projeye fizıbıl bakamaz. Bu şehirde binlerce insan yaşıyor. Bu insanların bir gelir kapısına ihtiyacı var. Biz bunlara su vereceğiz, Türkiye’nin geleceği tarımsa yapacaksın, başka yolu yok. Bu sene 225 milyon Lira gelecek, totalde 650 milyon Lira. Uluova benim tahmin ettiğimden biraz daha geride çıktı.

İSTİHDAM YARATACAK YATIRIMLARDA BİRAZ GERİDE KALMIŞIZ

Ben bu işe el attığımda Uluova yüzde 3’teymiş. Aslında adı var ama ortada hiçbir şey yoktu. Herhalde projeleri falan çizilmiş. Ben gidip konuyu Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a izah ettim. Bir kere bizim partimizin vicdani olarak Uluova’yı yapması gerektiğini anlattım. Çünkü her zaman Elazığlılar Sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıktı ve sahip çıkmaya da devam ediyor. Çevre illere baktığımız zaman devlet kamusal yatırımları biraz almamıza rağmen istihdam yaratacak yatırımlarda çok geri kalmışız.

 

ELAZIĞ DEDİN Mİ CUMHURBAŞKANI’NIN YÜZÜ GÜLÜYOR

 

Bu konuyu izah ettiğim zaman Bakan Berat Albayrak beni Tarım Bakanı'na yönlendirdi. Uzun müzakereler sonucunda sağ olsun Tarım Bakan Yardımcımız Hadi Tunç ile konuyu hızlı bir şekilde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin imzasıyla Maliye Bakanlığı’na yolladık, Maliye Bakan Yardımcımız Osman Dinçbaş’ın yardımıyla konuyu Maliye Bakanlığı’ndan Cumhurbaşkanlığı’na yolladık ve şimdi son imzada orada bekliyor. İnşallah Cumhurbaşkanımız Elazığ’a geldiğinde bunun müjdesini verecektir diye düşünüyorum. Bu bizim hak ettiğimiz bir yatırım. Devlet de bunu yapmak istiyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Elazığ’ı çok seviyor. Elazığ, Sayın Cumhurbaşkanı’nın kalbinde çok bambaşka bir yerde. Elazığ dedin mi Cumhurbaşkanı’nın yüzü gülüyor. Memleketimizin insanı da Cumhurbaşkanımızı çok seviyor. Diğer milletvekili arkadaşlarımızın da yüksek katkılarıyla bu iş başlayacak. İlk olarak nisan ayında 18 milyon Lira’lık bir ödenek gelecek, ekim ayına kadar hızlıca artırılacak, ekim sonunda tekrar duracak ve önümüzdeki senenin nisanını bekleyeceğiz."

'HAVAALANI İKİNCİ PİSTİ İLE İLGİLİ BİR SIKINTI YOK'

Elazığ Havaalanı ikinci pist çalışmalarına da değinen Ağar, “Tabi bir kısım kısıtlamalar var. Ancak biz ulaşımı ne kadar geniş tutabilirsek Elazığ o kadar büyük bir cazibe merkezi olur. İkinci pistin yapılmasının memleketimize bir zarar getireceğine inanmıyorum. Havaalanı pistinin duracağına dair duyum almadım ben, devam edecek. Çünkü biliyorsunuz orada İHA’lar da var. O pisti hem İHA’lar hem yolcular kullanacak; hem ticari hem de askeri olarak kullanılacak. Devlette şöyle bir şey var; çok elzem ihtiyaç olmayan yüzde 45’i aşmamış olan projeler devam etmeyecek, onu biliyorum, gerek karayolları gerek su işlerinde, gerek tarımsal alanda olursa olsun. Çok birebir elzem ihtiyaç olmayan projeler duracak, ki durması da gerek diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!