Advert

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İzzet TUMAY
Bu içerik 457 kez okundu.

Anısına halkoyunları yarışması düzenlendi

Bünyamin Eroğlu unutulmadı

Fırat POLAT / Elazığ Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Bünyamin Eroğlu anısına Okul Sporları İl Birinciliği Halkoyunları Yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlere ödül verildi.

Kültür ve sanat adamı merhum Bünyamin Eroğlu anısına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Okul Sporları İl Birinciliği Halkoyunları Yarışması düzenlendi. Yakup Kılıç Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve yoğun bir ilgini olduğu yarışmaya AK Parti Elazığ milletvekilleri Zülfü Demirbağ, Tolga Ağar ve Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Şahin Şerifoğulları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner, Miili Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, ASKF Başkanı Mustafa Gür ile vatandaşlar katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Döner, yaptığı konuşmada, “Bugün bizim için ayrı bir öneme sahip. Bizler Elazığ’ın bağrından yetişmiş bir İmam Hatipli olarak musikisini, bestesini, kültürünü, folklorunu yaşayarak, yaşatarak ve Elazığ’ın sınırlarını da aşan rahmetli büyüğümüzün, Bünyamin Eroğlu anısında buradayız. Şehrin gelişmesi için birden fazla Bünyamin Eroğlu’nun ortaya çıkması ve kendisinin yazdığı bestelerin ulusal sanatçılar tarafından seslendirilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Belediye Başkanı Yanılmaz ise, “Bünyamin Eroğlu hem folklorla hem şiirle hem musikiyle hem Elazığ’ın bütün kültür etkinlikleriyle kendisini kabul ettirmiş, Türkiye’de kendisine yer bulmuş, gittiği her yerde o değeriyle kıymetiyle anılmış olan çok kıymetli bir büyüğümüzdür” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Demirbağ da, “Bünyamin Eroğlu'nun Elazığ kültürüne, musikisine çok büyük katkıları oldu. Malumunuz olduğu üzere illerin, ülkelerin tanıtımında her ne kadar birinci planda futbol olsa da spor olsa da illerin özellikle yörelerin tanıtımında kültür ve musiki çok çok önemli” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından plaket takdim edilirken, daha sonra okullar hünerlerini sergilemeye başladı. Yarışmalarda; yıldızlar (düzenlemesiz) dalda Gazi Ortaokulu birinci, Şehit Nadir İpek Ortaokulu ikinci, Esra-Zafer-Eşref Yıldırım Ortaokulu üçüncü; gençler (düzenlemesiz) dalda 100. Yıl Meslek teknik Anadolu Lisesi birinci, Necip Güngör Kısaparmak Mes. Tek. Anadolu Lisesi ikinci, Öğretmen Sıdıka Avar Mes. Tek. Ana. Lisesi üçüncü oldu. Gençler (düzenlemeli) daldaki mücadeleye ise sadece Karakoçan Mes. Tek. Anadolu Lisesi katıldı.

Yarışmalarda dereceye giren okullara madalyalar ve çeşitli hediyeler verildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
ZAM ORANINDA UZLAŞILDI!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!
92 YAŞINDAKİ ÖZEREN, 3 GÜNDÜR KAYIP!