Advert

Kepçe hatları kopardı, Telekom ‘işçim yok’ dedi

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Kepçe hatları kopardı, Telekom ‘işçim yok’ dedi
Kepçe hatları kopardı, Telekom ‘işçim yok’ dedi İzzet TUMAY
Bu içerik 357 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Elazığ’ın merkez mahallerinden İzzetpaşa Mahallesi Kubilay Sokak’ta yapılan inşaat çalışmasında alanda çalışan kepçenin telefon hattı kablolarını parçalaması sonucunda İzzetpaşa Mahallesi'nin telefon hatları çalışamaz duruma geldi.

Kepçe tarafından parçalandığı iddia edilen telefon hatlarının onarılmasını isteyen İzzetpaşa Mahallesi sakinleri, 7 aydır arıza bildiriminde bulunmalarına rağmen Türk Telekom’un sorunlarına duyarsız kaldığını belirttiler.

‘7 AYDIR NE TELEFONUMUZ VAR NE İNTERNETİMİZ’

Telefon hatlarının onarılması için birçok kez Türk Telekom’a gittiğini belirten mahalle sakinlerinden Gülersem Bıkmaz, ”7 ay önce burada bir inşaat yapıldı, bu inşaatın temeli atılırken kepçe yer altından geçen internet ve telefon kablolarını parçalamış. Bu sorundan dolayı 7 aydır ne telefon ne de internetimiz var. Ben şahsen üç dört kez bu sorunumuzla ilgili Türk Telekom’a gittim ısrarla aylarla telefon ve internetimizin çekmediğini kendilerine söyledim. Bu ilgisizliğinizi televizyon ve gazetelere vereceğim diyorum oradaki yetkililer dalga geçer gibi git ver diyerek beni geri yolluyorlar. İşçimiz yok, kepçemiz yok diye bahaneler üreterek bu sorunumuzu çözmeye yanaşmıyorlar, böyle iş mi olur. Türk Telekom mahallemizin bu sorununa duyarsız kaldığı için birçok mahalle sakini telefon ve internetlerini kapatmak zorunda kaldı. Tunceli Türk Telekom müdürünü bile aracı ettim kendisi aradı ama gene gelmediler. Kendim tekrar gittim dedim ki 50 yere müracaat ettim oradaki görevli de burası da 51. yer mi diye dalga geçti. Ne yaptım ne ettiysem gelip bu arızayı onarmıyorlar. Ne yapacağımız şaşırdık. Ben Elazığ’da 45 senedir oturuyorum bu kadar çaresiz kalmamıştım" dedi.

‘TÜRK TELEKOM YETKİLİLERİNİN DEVREYE GİRMESİ GEREKİYOR’

Kabloların bulunduğu alanda suların dolduğunu onarılması için suların tahliye edilmesi gerektiğini söylediklerini belirten mahalle esnaflarından Erdal Hetto, "Ben mahallenin esnafı olarak bu durumdan ben de mağduriyet yaşadım, sonuç alamayınca telefonumu kapatmak zorunda kaldım. Mahalledeki birçok arkadaşım da bu konuda sıkıntılı çekiyor. Telefon hatlarının onarılması için birçok mahalle sakini başvuruda bulunmuş ancak gelen kişiler de yapılmakta olan inşaata izinsiz giremeyiz, işçimi sokamam, kabloların bulunduğu yere su dolmuş su tahliye edilmeden orada çalışma yapamayız gibi bahaneler üretiyorlar. Bu sorunun bir an önce halledilmesi için Telekom yetkililerinin devreye girmesi lazım" diye konuştu.

Abdurrahman Akpınar ise, ”Ben 2 yıldır burada oturuyorum. 7 aydır ne internet ne de telefonumuz çekiyor. Ben de arıza bildiriminde bulunmama rağmen herhangi bir çözüm bulunamadı. Bana internet kotasının doldurduğumdan dolayı kesildiğini söylediler ancak böyle bir durum da söz konusu değil. İzzetpaşa Mahallesi'nde birçok evde bu sorun mevcut ancak herhangi bir çözüm bunca aydır bir türlü çözülemedi" ifadelerini kullandı.

‘TEK İLETİŞİM ARACIM EV TELEFONUM’

Tek iletişim aracının telefon olduğunu söyleyen mahalle sakinlerinden 80 yaşındaki Emine Karaca, “Bu inşaat yapılmaya başladıktan sonra bizim telefon ve internet hatlarımız tamamen gitti. Ben bu inşaatı yapan müteahhitle de görüştüm, kendisi bu sorunla ilgileneceğini ve en kısa sürede telefon ve internet hatlarının onarılacağını söyledi ancak bir şey yapmadı. Ben de bunun üzerine Türk Telekom’a gittim. Türk Telekom’daki görevliler hat kimin ismine kayıtlıysa o kişinin gelmesini istediler. Kızım sırf bu sorunu çözmek için bu karda kışta İzmir’den kalkıp geldi ancak onun gelmesi de çözüm olmadı kendisine de türlü bahaneler söyleyip geri gönderdiler. Şu anda telefonu kullanmadığım halde her ay 35 lira fatura ödüyorum. Ben cep telefondan anlamam, evdeki telefonum benim tek iletişim aracım çocuklarımın hepsi uzakta onlarla ancak evimde telefon aracılığıyla görüşebiliyordum ama şuanda bundan da mahrum edildim. Allah rızası için bir an önce şu sorunumuzu çözsünler" şeklinde konuştu.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK