Advert

Elazığ Belediyesi de harekete geçti; Tanzim mağazası kuruluyor

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Elazığ Belediyesi de harekete geçti; Tanzim mağazası kuruluyor
Elazığ Belediyesi de harekete geçti; Tanzim mağazası kuruluyor İzzet TUMAY
Bu içerik 861 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Elazığ Belediyesi de harekete geçti

Tanzim mağazası kuruluyor

İrfan ARSLAN

Ülke genelinde yaşanan sebze ve meyve fiyatlarındaki yükseliş karşısında vatandaşların ucuz sebze ve meyve yemesini sağlamak adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile kurulması planlanan tanzim satış mağazası Elazığ'da da kuruluyor.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, gazetemize yaptığı özel açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile Elazığ'da kurulması planlanan tanzim satış mağazası ile ilgili olarak çalışma başlattıklarını belirterek şunları söyledi: “Ülkemizde son aylarda aşırı yükseliş gösteren sebze ve meyve fiyatlarını kontrol altına almak, bu ürünlerin daha ucuz fiyatlardan vatandaşlarımıza ulaşmasını sağlamak adına hazırlıklarımızı başlattık. Kültür Park içinde, Ramazan aylarında düzenlenen Ramazan Çarşısı bölgesinde bu kez tanzim satış mağazalarımızı kuracak, sebze ve meyve satışlarını buradan yapacağız. Direkt olarak üreticiden alıp bu mağazalarımızda tüketiciye satacağız.

Bu sektörde hükümetin yaptığı bazı araştırmalar ve denetlemeler oldu. Bunun sonucunda sebze ve meyve fiyatlarının üreticiden alınmasının ardından tüketiciye gelene kadar çok büyük bir farkın bulunduğu tespit edildi. Bunun sonucunda tüketicilerimiz çok yüksek fiyatlardan sebze ve meyve almak zorunda kalıyorlar. Bunun önüne geçilmesi için Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli talimatı verdi. Biz de talimat kapsamında ilimizde vatandaşlarımıza daha ucuza satış yapılmasını sağlama adına gerekli çalışmaları başlattık. Bu çalışmalarımız kapsamında oluşturacağımız satış stantlarında belirli sebze ve meyve satışlarının yapılacağını ifade etmek istiyorum. Öncelikli olarak ilimiz ve bölgemizdeki üreticilerimizden ürünlerini alıp bunların tüketiciye aracısız bir şekilde ulaştırmayı planlıyoruz. Böylece hem üreticilerimizin hem de vatandaşlarımızın ekonomik olarak kazanmalarını sağlayacağız.

Elazığ Belediyesi olarak ana ilkemiz öncelikli olarak esnaflarımızın kazanması. Çünkü esnafların kazanması şehrin gelişmesini sağlamaktadır. Elazığ Belediyesi olarak başlatacağımız tanzim satış mağazaları tamamen bu sektördeki spekülatörleri ortadan kaldırmak içindir. Bunun özellikle bilinmesini istiyorum.

Belediye tanzim satış mağazalarında belirli ürünlerin satılacağını da belirtmek istiyorum. Bu hafta içinde faaliyete geçmesini planladığımız mağazalarımız, piyasaların normale dönmesi durumunda faaliyetlerini askıya alacaktır. Açılacak olan mağazalar şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”

tanzim ucuzsebze akparti elazığ haber haberkent cumhurbaşkanı receptayyiperdoğan mücahityanılmaz
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK