Advert

Karataş, ATT ve Paramedikler Günü'nü kutladı

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
Karataş, ATT ve Paramedikler Günü'nü kutladı
Karataş, ATT ve Paramedikler Günü'nü kutladı İzzet TUMAY
Bu içerik 262 kez okundu.

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, 11 Şubat ATT ve Paramedikler Günü'nü kutladı. Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Karataş, "İnsanların hayatı ile ilgili müdahalelerde bulunan ve bunun için zamanla yarışan ATT’lerimiz maalesef hak ettikleri değeri görmemekte, hem mesleki sorunlarla hem de yetersiz çalışma koşulları ile mücadele etmektedir" dedi.

Karataş açıklamasında şunlara yer verdi: “ATT ve paramedikler, acil hizmetlerinin sunumunda özverili bir şekilde çalışmaktadır. Doğrudan insan hayatını ilgilendiren müdahalelerde bulunmaktadırlar.

ATT ve paramediklerin iş yeri ile ilgili pek çok sorunları var. 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının fiziki mekânlarının günlük iş yoğunluğu ve personel sayısına göre standart hale getirilerek barınma sorunları giderilmelidir. 112 acil sağlık hizmetlerinin yürütülmesi için oluşturulan istasyonlarda görev yapan personelin rızası dışında başka istasyonlarda veya birimlerde geçici veya nöbet tutmak üzere görevlendirilmemelidir. ATT ve paramedikler, özverili bir şekilde acil vak’a hizmetlerine giderken, aynı zamanda sorumsuz kişilerin asılsız ihbarları yüzünden iş yükü ve yoğunluğu artarak çalışmalarına devam etmektedirler. Bazen terör örgütlerinin hedefi haline gelmekte, ambulanslar kurşunlanmakta, kimi zaman hasta ve yakınlarının şiddetine maruz kalmakta, ambulans kazaları nedeniyle riskli bir şekilde görev yapmaya çalışmaktadırlar.

Kamu Sağlık-Sen olarak, ATT ve paramediklerin sorunlarını sık sık gündeme getiriyoruz. Bu sorunların bir an önce çözülmesi gerekmektedir. Özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizde görev yapan ATT ve paramediklerin, güvenlik kuvvetlerinin eşliğinde göreve çıkarak can güvenliklerinin sağlanması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Diğer önemli bir husus ise çeşitli kurum mensuplarının mesela itfaiye ve polis gibi, görev esnasında hayatlarını kaybetmeleri halinde şehit sayılmalarına rağmen, ATT ve paramediklerin görev sırasında hayatlarını kaybetmeleri halinde görev şehidi sayılmamaları düşündürücü ve sağlık çalışanları açısından üzüntü vericidir. Bu konuyla ilgili bir düzenleme yapılmasını uzun süredir dile getirmekteyiz.

Sağlık çalışanlarının şiddete, tacize, darba ve öldürülme olaylarına maruz kalmadan mutlu, huzurlu, barış ve refah içinde bir hafta geçirmeleri temennisiyle, 11 Şubat ATT ve Paramedikler Günü'nü kutluyor, görevi başında şehit olan ATT ve paramedikleri rahmetle anarak ailelerine başsağlığı diliyorum."

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK