Advert

HER ZAMAN BABASININ YANINDA

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
HER ZAMAN BABASININ YANINDA
HER ZAMAN BABASININ YANINDA İzzet TUMAY
Bu içerik 1158 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Yerel seçimlerle birlikte belediye başkan adaylarının yoğun çalışma temposuna çocukları da eşlik ederek babalarına destek oluyorlar.

Bunlardan biri MHP Belediye Başkan adayı Bilal Çoban’ın oğlu Alpgiray Çoban. Alpgiray Çoban, 31 Mart yerel seçimleri sürecinde gece gündüz demeden her zaman babasının yanında durarak seçim çalışmalarına fahri danışman olarak destek veriyor.

‘UZUN SOLUKLU BİR SÜREÇ OLACAĞINI TAHMİN ETMEMİŞTİM’

Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 3. sınıf öğrencisi. Babasının seçim çalışmalarından dolayı eğitimini yarım dönem uzattığını dile getiren Alpgiray Çoban, ”Bir gün babam ailemizi toplamış ve bize, ‘Elazığ belediye başkanlığına aday olmayı düşünüyorum. Hepimiz olumlu olumsuz etkileneceğiz. Her birimizin hayatının değişeceği, uzun soluklu bir sürece girmiş olacağız. Sizin fikrinizi almak istiyorum, ne dersiniz, hep birlikte başarabilir miyiz, benim yanımda olur musunuz?’ diye sormuştu. Ortaokul dönemime denk geldi bu soruyla karşılaşmam. Ailecek tam destek sözü verdiğimiz gün, hakikaten bu kadar uzun soluklu bir sürecin olabileceğini tahmin etmemiştim. Bir müddet siyaseti anlamaya, tanımlamaya çalıştım. Sorular sordum, dikkatli baktım, anlamaya çalıştım. Siyasetin ayrı bir dili vardı ve babamın proje odaklı seçim hazırlığı, siyasete yeni bir soluk getiriyordu. Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı olarak projeler yapılıyor, şehrin problemleri tartışılıyor ve nelerin yapılacağına karar veriliyordu. Benim de farklı fikirlerim, gençlere uygun projelerim vardı. Hem kendi projelerimi hayata geçiriyor, hem de babama daha yakın olmaya çalışıyordum. 2014 seçimlerine, Türkiye’de eşine az rastlanır projelerle giren babam, kendisini yeterince anlatamamış, kampanya başarılı olmasına rağmen seçimi kazanamamıştı. Seçim sonrası tekrar ailemiz bir araya geldi ve aynı soruya karşı, “biz seninleyiz, sen belediye başkanlığını yapabilirsin ve senle düzelir” diyerek, desteğimizi ifade ettik’’ diye konuştu.

‘O GÜNDEN SONRA BABAMI HİÇ YALNIZ BIRAKMADIM’

Bu seçim yolunda babamın yanında yer almak büyük bir onurdur diyen Çoban, ”Bir yandan lise öğrenimimi tamamlamaya çalışırken, diğer yandan babama yardım ediyor ve yalnız bırakmıyordum. Belediye başkan aday adaylığı süreci başladığında, üniversite öğrencisiydim. Siyasetin bir dili vardı ve proje, eğitim veya yapabilirliğin hiç bir önemi yoktu. Babamın bu mücadelesine daha fazla destek vermemin gerektiğine inanarak, üniversite eğitimime bundandı ara vermiş oldum. 4 yılda bitirmem gereken okul, 4,5 senede bitecekti fakat bu zorlu yolda babamın yanında yer almak yarım dönemden daha önemliydi. Şehrin problemlerini ve çözümlerini bilen benim babamdı. Ailecek O’na inanıyor ve güveniyorduk. Kendisini her ne pahasına olursa olsun yalnız bırakmayacağımı, şanlı zafere ulaşacak bu yolda ailecek yanında olacağımızı, her ne pahasına olursa olsun, bir an için yanlış bırakmayacağımı anlatarak babamı ikna ettim. Gece uyumadan, gündüz oturmadan çalışıyoruz ve 31 Mart akşamına kadar çalışmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
VEKİL EROL'DAN MANİDAR DAVET!
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU
İŞSİZLİĞİN ACI TABLOSU: 48 KADROYA 3 BİN BAŞVURU