Advert

AVCIL: GÜNEY ÇEVRE YOLU YATAY MİMARİYE AÇILMALI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
AVCIL: GÜNEY ÇEVRE YOLU YATAY MİMARİYE AÇILMALI
AVCIL: GÜNEY ÇEVRE YOLU YATAY MİMARİYE AÇILMALI İzzet TUMAY
Bu içerik 237 kez okundu.

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Av. Osman Avcıl, konu ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Avcıl, "Kendi kimliğimizden de kopmaya başladık çok katlı bir yapı içerisinde oturan insanlar, asansöre bindiklerinde ‘merhaba’ demiyorlar ‘merhaba’ yok. Komşu ilişkilerinin içi içe olduğu bir komşuluğa hepimiz hasret kaldık" dedi.

Ara sokaklardaki mahalle kültürüne bir özlemin olduğunu belirten Avcıl, dikey mimariden kurtulup yatay mimariye geçilmesi gerektiği bunun içinde arsa oranlarının düşmesi ve yayılması gerektiğini kaydetti.

'BETON ZEMİNDEN TOPRAK ZEMİNE GEÇİLMELİ'

3-5 kuruş fazla kazanmak uğruna çocukların geleceği ile oynanmaması gerektiği ve beton zeminden toprak zemine geçilmesi ile geleceğimiz olan çocukların topraktan uzaklaşmamasıyla bir bütün olarak çocukluğunun yaşanması gerektiğini söyleyen Avcıl, insanların gece kondu tabir edilen yerlerdeki hayatın diğer lüks kulelere inşa edilen binalardan daha huzurlu ve mutlu hissetmekte olduğunun altını çizdi.

İstanbul ve Sulukule'de yapılan dairelerden örnek veren Avcıl, oradaki çoğu yerlerin kentsel dönüşüme girdiği ancak eski komşuluk ilişkileri bulunmadığı için çoğunun göç ettiği ve dönüşümden memnun kalınmadığını dile getirdi.

Avcıl, bu konulara dikkat edilmesi gerektiği, ancak dikkatli olunmadığı takdirde kentsel dönüşümün sağlıklı olmayacağı aksi takdirde sadece sağlam binalarda oturmak ile yetinileceğinin altını çizdi. Bülten Haber

Osman Avcıl elazığ haberkent
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI