Advert

MÜFTÜ SARIKAYA: BAŞVURULAR 13 MART’TA TAMAMLANACAK

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
MÜFTÜ SARIKAYA: BAŞVURULAR 13 MART’TA TAMAMLANACAK
MÜFTÜ SARIKAYA: BAŞVURULAR 13 MART’TA TAMAMLANACAK İzzet TUMAY
Bu içerik 253 kez okundu.

İrfan ARSLAN / Diyanet İşleri Başkanlığı; 81 il ve 922 ilçede Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini ezbere okuma yarışması düzenliyor. Liseler arası "ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE" Şiir Okuma Yarışması’nın son başvuru tarihi ise 13 Mart 2019. Müracaatlar il ve ilçe Müftülüklerine yapılacak.

Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, düzenlenen yarışma ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yarışmada Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un 'Çanakkale Şehitlerine' isimli şiiri ezbere okunacaktır. Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 13 Mart 2019 olarak belirlenmiştir. Başvurular ilçe müftülüklerine bireysel başvuru ile gerçekleştirilecektir. Yarışma il ve ilçe müftülüklerince yapılacaktır. İlçe müftülüklerince düzenlenecek yarışma 'Milletin Sesi Mehmet Akif' teması ile '12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü' vesilesiyle 15 Mart 2019 Cuma günü yapılacak ve ilçe birincileri belirlenecektir.

İl müftülüklerince final yarışması 'Çanakkale Ruhu' temasıyla '18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümü vesilesi ile 22 Mart 2019 Cuma günü ilçe birincilerinin yarışmacı olarak katılımı ile yapılacaktır. İllerde il müftüsü başkanlığında kurulacak olan yarışma sınav komisyonunda üniversite/fakültelerden (tercihen fen-edebiyat fakültesi olmak üzere) en az bir öğretim üyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir yetkili, Din Hizmetleri Şube Müdürü ve İl Gençlik Koordinatörü olmak üzere toplamda 5 kişi yer alacaktır. İlçelerdeki komisyon ise, ilçe müftüsü başkanlığında, ilçe milli eğitim müdürlüğünden bir yetkili ve ilçe gençlik koordinatörü olmak üzere toplamda 3 kişiden oluşacaktır. Sınav komisyonu ile ilgili yazışmalar müftülüklerce yapılacaktır.

Yarışma neticesinde dereceye giren öğrenciler il ve ilçe müftülükleri tarafından ödüllendireceklerdir. İl birincileri yarım altın, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılar çeyrek altın ile il müftülüklerince; ilçelerinde birinci olanlar çeyrek altın ile ikinci ve üçüncü olanlar da ilçe müftülüklerince uygun görülen ödüllerle ödüllendirileceklerdir. Müftülükler ayrıca imkânları nispetinde yarışmaya katılım sağlayan öğrencileri ödüllendirebileceklerdir.”

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK