Advert

TOKİ, ELAZIĞ’DA YAPILACAK KONUTLAR İÇİN ÖN BAŞVURU ALMAYA BAŞLADI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
TOKİ, ELAZIĞ’DA YAPILACAK KONUTLAR İÇİN ÖN BAŞVURU ALMAYA BAŞLADI
TOKİ, ELAZIĞ’DA YAPILACAK KONUTLAR İÇİN ÖN BAŞVURU ALMAYA BAŞLADI İzzet TUMAY
Bu içerik 1598 kez okundu.

İzzet TUMAY / Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Elazığ Merkez Bizmişen Aşağı Holpenk 2.Etap 2. Bölge Projesi kapsamında inşa ettirilecek 2+1 nitelikli 566 adet, brüt 91 m2 3+1 nitelikli 99 adet, brüt 123 m2 konutlar için, T. Halk Bankası A.Ş.’nin Elazığ’da bulunan yetkili Şubeleri aracılığı ile başvurular kabul edilmeye başlandı.

BAŞVURULAR 4 KATEGORİDE KABUL EDİLECEK

1- Kategori olan Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin, 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında,

2 - Kategori olan En az yüzde 40 engelli vatandaşları 08 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında

3 - Kategori olan emekli vatandaşlar 25 Mart 2019 – 05 Nisan 2019 tarihleri arasında

4 - Kategori olan diğer alıcı adayları 06 -22 Mart 2019 tarihleri arasında başvurular yapılacak.

Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek, başvuru sahipleri arasında 06 Mayıs 2019 tarihinde “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecek. Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati idarenin web sayfasında duyurulacak. Başvuru bedeli olarak 2+1 konutlar için 500, 3+1 konutlar için ise 1000 TL Halk Bankası şubelerine yatırılacak. Başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra satış fiyatları belirlenecek, başvuru sahipleri arasında 06 Mayıs 2019 tarihinde “Hak Sahibi Belirleme” kurası çekilecek. Satışa sunulan konutlar için kura çekilişi yapılması halinde kura yeri ve saati idarenin web sayfasında duyurulacak. Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar; 2+1 nitelikli konutlar için yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade, 3+1 nitelikli konutlar için yüzde 10 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 180 ay vade ile taksitlendirilecek, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecek. 2+1 Konutlar için; hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacak. 3+1 konutlar için; hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından Memur Maaş Artış Oranı olana göre artırılacak. İlk dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece belirlenecek. Taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak. TOKİ tarafından projenin yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde, başvuru bedeli belirlenecek geri ödeme takvimi çerçevesinde en kısa sürede faizsiz bir şekilde iade edilecek.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK
MECLİS ÜYELERİ BELEDİYE BAŞKANINI SEÇECEK