Advert

ÇOBAN: BİR ADIM GERİ ÇIKSINLAR BİZ GELİYORUZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ÇOBAN: BİR ADIM GERİ ÇIKSINLAR BİZ GELİYORUZ
ÇOBAN: BİR ADIM GERİ ÇIKSINLAR BİZ GELİYORUZ İzzet TUMAY
Bu içerik 399 kez okundu.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarına ara vermeden devam eden MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, başkan olması halinde milletin vereceği görevi kutsal emanet bileceklerini kaydetti.

Çoban, seçim programına bir düğün salonunda Belediye Meclis üyesi adayı Alpay Gökçe’nin düzenlediği toplantıya katıldı. Alpay Gökçe, “Önümüzde şehrimizi, çocuklarımızı, geleceğimizi yakından ilgilendiren ve nasıl bir şehirde yaşayacağımızın kaderini tayin edeceğimizi belirleyeceğimiz bir yerle seçim var. Bu seçim belki ülkenin kader seçimi değil ama yıllardır bölgesinde ötelenmiş ikinci plana itilmiş bölge illeriyle kıyaslandığında her geçen gün geri kalmışlığı gün gibi aşikar olan canımız sevdamız olan Elazığ için hayati bir önem taşımaktadır” dedi.

Toplantıda vatandaşlara seslenen MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, Elazığ Belediyesinin nasıl yönetileceğini anlatarak, “2017 yılında Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gelmiştir. Hep beraber oturduk Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini oluşturduk. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet dedik. 2018 yılında Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçildi. Ve 2019 yılında da mahalli idareler seçimi olacak ve 1 Nisan’dan itibaren cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi artık resmi olarak hayata geçmiş olacak. Şimdi benimde Allah nasip ederse belediye başkanlığında ama ekipten bahsetmişti, tokattan bahsetmişti. Belediye meclis üyelerimizin de hem ruhuna hem takatına hem yapabileceklerine kefiliz. Aslan gibi bir liste oluştu ve çok sağlıklı bir ekip oluştu. Bunların tek kelimeyle söyleyeceğimiz özeti şudur: bunların hiçbir tanesi çalmaz. Gerisi de önemli değil gerisini biz yolda düzeltiriz. Ve bizim Allah nasip ettiğinde 1 Nisan sonrasında bizi bekleyen belediyecilik anlayışı şimdikinin dışında bir anlayış olacak. Şimdi bizi anlamayanlar siyaset yapıp da siyaset köşelerini bugüne kadar tutup siyaseti sadece kendilerine kuranlar tabi ki bizi anlamayacak ama biz şunu ifade ediyoruz: artık sizin bildiğiniz o belediyecilik anlamı değişti” ifadelerinde bulundu.

Çoban, daha sonra Rüstempaşa Mahallesi’ne geçerek, burada düzenlenen toplantıda vatandaşlara seslenerek, “bu verilen kutlu bir mücadeledir. Bu sadece bir belediye başkanlığı yarışı değil geçmiş bin yıldan gelip gelecek bin yıla gidecek bir ülkü yarışıdır. Ve bu şimdi bize görevi? 10 yıl boyunca kutsal emanet bilerek bu şehrin çocuklarını, yaşlılarını, kadınlarını, engellerini ve gençliğini başımızın üstüne emanet olarak alıp gelecekte 10 yıl sonra şu içinizden birine emanet devretmek için kalbimizde taşıdığımız bir yarıştır ve gözümüz ufka doğrudur. Kayığı küçük olanlar geri dönsünler bu gelecek bin yıla bir gidiştir. Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte belediyecilik anlayışı değişmiştir. Bu anlayıştan haberi olmayan bu yeni belediyecilik anlayışını anlamayan fark edemeyen siyasi partilerin değerli yöneticileri ve adayları bir adım geri çıksınlar biz geliyoruz. Geleceği Allah nasip ederse biz şekillendireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Başkan Adayı Çoban, “Dedim ki; ‘ev sahibi yapacağım’ dediler ‘yapamazsın’ niye? Siz belediyecilik anlayışını gittikçe kısıtladınız, bu ülkeyi perişan ettiniz, bu ülkeyi perişan ettiniz. Şimdi sıra bizde. Biz 5 bin kişiye ev veririz, biz 5 bin kişiye ev vereceğiz. Nasıl vereceğiz? Bu şehirde evler pahalı, vatandaşlar niye alamıyorlar? Pahalı ne pahalı? Arsa pahalı, alt yapı pahalı. Şimdi biz arsasını ve alt yapısını yapmak şartıyla bu vatandaşlarımızın yanında olacağız, bir dernek emekliler derneği kendi üyelerine konut yardımı yapıyor, ucuz konut veriyor, Elazığ Belediyesi veremez mi? diyorlar veremezsin. Bir sendika kendi üyelerine ucuz konut veriyor, ben belediye olarak veremez miyim? Belediye iki şey yapamaz. Adam asamaz, para basamaz ev de verir, her türlü yardım da eder. Geleceğiz ve yapacağız” diye ifade etti.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!
DOLAR'DA 'TIRMANIŞ' SÜRÜYOR!