Advert

ESNAF DOSTU BELEDİYECİLİĞİ GETİRECEĞİZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
ESNAF DOSTU BELEDİYECİLİĞİ GETİRECEĞİZ
ESNAF DOSTU BELEDİYECİLİĞİ GETİRECEĞİZ İzzet TUMAY
Bu içerik 204 kez okundu.

MHP Elazığ Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, 1 Nisan 2019 tarihi itibarı ile Elazığ’da esnaf dostu belediyeciliği getireceklerini ifade ederek, esnaf ve sanatkarlara yönelik projeler ve sağlanacak destekler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Dr. Çoban açıklamasında, şunlara yer verdi: “TÜİK tarafından ilimizde kayıtlı 15 bin civarında esnafımız olduğu kayıt altına alınmıştır. Bu 15 bin işletme ve esnafımız yanlarında çalıştırdıkları personellerle 150 binin üzerinde vatandaşımızın hayatını idame ettirmesini sağlamaktadır. Bir yörenin kalkınma ve gelişmesi ticari faaliyet ve üretimiyle ölçülmektedir. Dolayısı ile ilimizde esnaf ve sanatkarların kalkınma ve gelişmesini sağlamadan ilin kalkınmasından söz etmek mümkün değildir. İlimizde çok yoğun bir işsizlik bulunmakta bu durum esnafa da olumsuz yansımaktadır. Yine  ulusal mağazaların zincir marketleri de hızla çoğalmakta bu durum da ilimiz esnafını sıkıntıya sokmaktadır. İlimizde ticaretin gelişmesi ve esnafların huzurlu bir şekilde ticaretlerini sürdürerek ilimizin kalkınma ve gelişmesine imkan sağlayacak çok önemli projeler üretmiş bulunmaktayız. Bunlar hakkında kısa kısa bilgiler vermek istiyorum:

ULUSAL MARKETLER İÇİN DÜZENLEME

İlimiz ekonomisini olumsuz yönde etkileyen ulusal marketlerin mantar gibi sokak içlerine kadar yayılan zincir mağazalarına sınırlama getireceğiz. Mevcut açılan tüm mağazaları da yeniden bir değerlendirmeye alacağız.

SEKTÖREL YIĞILMALAR ÖNLENECEK

Bugün aynı sokak içinde beş altı tane fırın, kuaför, patilacı, kahvehane vb. işyeri var. Bunun önüne geçecek yeni bir düzenleme getireceğiz. Ticaret ve Sanayi Odamız ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin de katılımı ile Belediye bünyesinde oluşturacağımız komisyon ile artık ruhsatlar verilmeleri bir denetime tabi tutulacaktır.

SU VE TABELA VERGİSİNE İNDİRİM

Su faturalarına yansıtacağımız yüzde 20 indirim tüm esnaflarımızı da kapsayacak ve atık su da dahil olmak üzere su faturaları ile tabela vergilerine yüzde 20 indirim getirilerek esnaf kardeşlerimiz desteklenecektir.

HİZMET VE MAL ALIMLARINDA ELAZIĞ ESNAFI TERCİH EDİLECEK

1 Nisan sonrası düzenleyeceğimiz çeşitli kampanya ve organizasyonlarla kamu kurumları başta olmak üzere tüm halkın Elazığ esnafını tercih etmesi çalışmaları yapılacaktır.

BELEDİYE BÜNYESİNDE ESNAF VE YATIRIM MÜDÜRLÜĞÜ KURULACAK

Belediye bünyesinde Esnaf ve Yatırım Müdürlüğü kurularak esnafların talep ve beklentilerinin sürüncemede kalmaması ve aynı zamanda ilimizin yeni yatırımlar kazanması için yeni bir dönem başlatacağız.

SEKTÖREL SANAYİ SİTELERİ

Kapalı Çarşı ve çevresinin yeniden düzenlenmesi çalışması yapılacak ve Kapalı Çarşı ilimizi ziyaret eden her vatandaşın mutlaka alış veriş yapma ihtiyacı duyacağı bir yapıya kavuşturulacaktır.

Bununla birlikte Merkez Küçük Sanayi Sitesi görüntü kirliliği ve keşmekeş üretim karmaşasından daha kurumsal ve sektörel bir alana kavuşturulacaktır. Bu doğrultuda ilk aşamada mermer imalatçıları, mobilya üreticileri ve hurdacılar için üç ayrı sanayi sitesi kurularak Merkez Küçük Sanayi Sitesi ile il merkezinde sokak içlerindeki bu sektörler yine yerlerine taşınacaktır. Bununla birlikte mobilya satıcıları, kuru gıdacılar ve inşaat malzemecileri içinde sanayi siteleri kurulacaktır.

ULUSAL TANITIM VE SATIŞ GÜNLERİ

Belediye öncülüğünde Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve ekonomiyle ilgili diğer STK’larımızın da işbirliği ile ilimizde sadece Elazığlı esnafların yer alacağı ulusal tanıtım ve satış günleri düzenlenecektir" Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI