Advert

İSTİHDAMA KALICI KATKI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İSTİHDAMA KALICI KATKI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
İSTİHDAMA KALICI KATKI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI İzzet TUMAY
Bu içerik 277 kez okundu.

MEGİP Projesi kapsamında Kovancılar’da faaliyet gösteren Korkmaz Tekstil, İş Kur ve ETSO arasında protokol imzalandı. Protokolle istihdama kalıcı katkı sağlanacak.

İmza törenine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kovancılar Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Malatya Ticaret Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, İş Kur Müdürü Abdullah Balcı, Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Korkmaz Tekstil işletme sahibi İsa Korkmaz katıldı.

İş Kur İl Müdürü Abdullah Balcı, “Mesleki eğitim kursunu nitelikli bir şekilde öğrenip istihdama kalıcı katkı sağlamak üzere bu programı düzenlemiş bulunuyoruz. İş Kur olarak da bu 6 ay süresince asgari ücret tutarında ücretlerini ve genel sağlık-iş kazası meslek hastalığı primlerini ödüyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan, “Toplam istihdam sayılarını bugün 110’a çıkarttık. Daha nice nice yatırımları bu bölge çekecektir, çekmeye devam edecektir. Bu mevcut potansiyeliyle Kovancılar bölgesinde organize sanayi bölgesi yatırımını da planlıyoruz. Sayın Valimizin de himayelerinde Sayın Bakanımızın ziyaretlerinde bu konuyu da dile getirdik. Artık bu bölgede bir OSB kurulması adına ön talepleri toplamaya başladık. İnanıyorum ki birkaç yıl içinde Kovancılar, Karakoçan, Palu bölgesi kendilerine has bir organize sanayi bölgesine de sahip olacaklar. İş dünyasının nitelikli eleman personel problemini çözebilme adına MEGİP projesinde hızlı bir şekilde yürümeye devam ediyorum ben” şeklinde konuştu.

AKPINAR: BURADA BÜYÜK BİR POTANSİYEL VAR

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “Özellikle Ticaret ve Sanayi Odamız, İş Kur İl Müdürümüz ve SGK’nın ortaklaşa desteklediği bu projeyi tebrik ediyorum. Bölgemizde 110 bin nüfusumuz var. Bölgemizde istihdam oranı çok düşük. Özellikle insanlarımız kaymakamlığın sosyal yardımlaşma vakfı ve belediyemizde gıda, giyim, geçim talepleri var. Bu bizi üzmektedir. İnşallah yakın gelecekte burası bir tekstil merkezi olacağına biz inanıyoruz. Çünkü bölgemiz, Kovancılar özellikle Karakoçan, Palu, İçme, Tunceli Mazgirt’in tam merkezinde bulunan bir ilçe. İlçemizdeki bu potansiyel Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızın da ifade ettiği gibi burada büyük bir potansiyel var” dedi.

KALDIRIM: SONUÇ ODAKLI PROGRAMLARLA EĞİTİLİP HAZIR HALE GETİRİLECEKTİR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Bu bölge gerçekten önemli bir bölge. Kovancılar'da, burada hem nüfusu arttıran, nüfus çeken önemli bir merkez konumuna gelmiş durumda. Özellikle etrafında da ciddi bir nüfus yoğunluğu var. Sadece ilçeleri itibariyle değil, etrafında bulunan iller itibariyle de adeta batıya doğru açılan bir kapı. Bir lokasyon, lojistik alanı işgal eden bir ilçemiz. Dolayısıyla önü açık bir ilçemiz. Tabi bu gelişmeyi ve nüfus artışını bizim ekonomiyle, üretimle desteklememiz lazım. Kamu yatırımlarını görüyorsunuz. Cumhurbaşkanımız en son geldiğinde de müjdeleri oldu. Devam den işler var, okul yatırımları var, hastane inşallah yapılacak, adliye yatırımı var devam edecek. KYK yurtları var. Onun dışında hayvancılık ihtisas OSB üzerinde çalışmalar devam ediyor. En son Enerji Bakanımız geldiğinde de kendisi müjdesini verdi. Enerji ihtisas OSB çalışmaları devam ediyor. Bakanımız da zaten kendisi söyledi, yatırımcıyı bulduğunuzda yine yeni OSB’leri açma noktasında yatırımcı hazırsa açık olduklarını ifade ettiler. Dolayısıyla bu bölge sadece tekstil veya belli alanlarda değil, hayvancılıkta da gerçekten organik tarımda, organik üretimde ve bunun yanında enerjide önemli potansiyeli olan bir merkez, bir cazibe merkezi olmaya aday bir yer. İnsan kaynağı da bu tür sonuç odaklı programlarla eğitilip hazır hale getirilecektir” diye ifade etti.

Vali Kaldırım sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptığımız temaslarda, ziyaretlerde, gerekse ilçe yöneticilerinin yurt dışında yaptıkları ziyaretlerde, Ticaret Odamızın yaptığı çalışmalarda bunu da memnuniyetle görüyoruz. Ki bugün Kovancılar’da bulduğumuz sıcak termal kaynağı 5 yıldızlı bir otel yapmak üzere temeli atmaya hazır bir yatırımcı var. Bu bölgenin ne kadar gelişeceğini, aslında potansiyelin ne kadar yüksek olduğunu, ne kadar cazip olduğunu ve yatırıcısının da geri dönmeye ne kadar hazır olduğunu gösteriyor. Biz dersimize iyi çalışırsak, konulara iyi çalışırsak, yatırımcının peşinde koşarsak, yatırımcının işlerini kolaylaştırırsak, yatırımcının altına kırmızı halıyı serersek işlerin kolay olacağını görüyorum. Bir kaynak var, finansman var, devlet teşvikleri destekleri inanılmaz. Burada yerelde kalkınma ajansımız genelde gerçekten teşvik sağlayan gerek Ticaret Bakanlığımız, gerek Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız gerçekten güzel imkanlar sunuyorlar. Önemli olan; biz bunları doğru kullanalım, bu havuzdan fazlasıyla payımızı alalım, odaklı çalışalım, tematik çalışalım, başarıda gelecektir. Kovancılar ölçeğinde ben bölgede de ciddi bir istihdam anlamında, üretim anlamında başarı geleceğini düşünüyorum.”

Konuşmaların ardından ETSO, İş Kur ve Korkmaz Tekstil arasında MEGİP protokolü imzalandı. İmza törenin ardından tekstil işletmesi ziyaret edildi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
CHP VE İYİ PARTİLİ GENÇLER ATA'LARINA YÜRÜDÜ!
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI
MADEN'DE İSTİŞARE TOPLANTISI