Advert

KORO'DAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ KONSERİ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
KORO'DAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ KONSERİ
KORO'DAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA GÜNÜ KONSERİ İzzet TUMAY
Bu içerik 211 kez okundu.

Periyodik konserlerine devam eden Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısı ile bir konser verecek. Konser, 18 Mart Pazartesi günü saat 19.30'da gerçekleştirilecek.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürü Olcay Bürhan, yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. yıl dönümü dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Çanakkale Zaferi milletin birlik ve beraberlik içinde, vatan ve millet sevgisiyle yazdığı eşi görülmemiş bir kahramanlık destanıdır. Çanakkale'de tüm yokluklara rağmen destan yazan vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan bağımsızlık ve hür yaşam düşüncesinden hiç bir zaman taviz vermeyen ‘Çanakkale Geçilmez’ diye haykıran ecdadımızın bu sağlam ve sarsılmaz inancı neticesinde bizler bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız. Tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla canlarını feda eden ve istiklalimizi eşsiz cesaretlerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimize ithafen milli şairimiz Mehmet Akif, 'Sana dar gelmeyecek Makber-i kimler kazsın! Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın' diyerek o kahramanlara minnet ve şükran duygularını ifade etmiştir. Bizler de Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Çanakkale kahramanı Seyit onbaşı, Çanakkale'de şehit olan kınalı kuzularımız ve 15 Temmuz'da şehit olan Ömer Halis Demir ve alçak terör olayında şehit olan hemşerimiz Fethi Sekin’in şahsında tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu vatan için şehit olan kahramanlarımıza ne çok şey borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Şunu da biliyoruz ki vatan söz konusu olunca bu ülkenin bütün fertlerinin birer kahraman olduğundan eminiz.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu olarak 18 Mart Pazartesi günü Koro şefimiz Kenan Çimtay’ın yönetiminde birbirinden güzel kahramanlık eserlerini sanatçılarımızın solo ve koro olarak seslendireceği bir konserle izleyicilerimizin karşısına çıkacağız.

18 Mart Pazartesi günü saat 19:30’da Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Müdürlüğü tarafından, Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi konser salonunda verilecek konser halka açık olacak. Konsere bütün halkımız davetlidir." Bülten Haber

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
SALEP SOĞANI TOPLAYANLARA 240 BİN TL CEZA KESİLDİ
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA
TFF GENEL KURULU 1 HAZİRAN'DA