Advert

SEÇİMİ YÜZDE 55 OYLA ALACAĞIZ

seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
SEÇİMİ YÜZDE 55 OYLA ALACAĞIZ
SEÇİMİ YÜZDE 55 OYLA ALACAĞIZ İzzet TUMAY
Bu içerik 1193 kez okundu.

Evren DEMİRDAŞ / Yerel seçimlerin iddialı adaylarından biri olan Ak Parti Ağın Belediye Başkan adayı İbrahim Yıldız ile keyifli ve bir o kadar da samimi bir söyleşi gerçekleştirdik.

21 yıldır Ağın’da bankacı olarak ilçesine hizmet veren İbrahim Yıldız, ”Ben kazansam da kaybetsem de Ağın’da yaşayacağım. Ama diğerleri için aynı şeyi söyleyemem. Benim gidecek başka yerim yok o yüzden burada kalacağım belediye başkanı olacağım ve insanımıza hizmet edeceğiz’’ dedi.

Seçimleri yüzde 55’lik bir oy oranıyla kazanacağını söyleyen Yıldız, ‘’Allah’tan bir mani keder olmazsa görünen odur ki şahsımızla bu iş tecelli edecek. Partimiz kazanacak partimizle beraber ilçemiz kazanacak. 1 Nisan’dan sonra ilçede değişim rüzgârı esecek bazı zihniyetler yıkılacak’’ ifadelerini kullandı.

İbrahim Bey öncelik sizi tanıyabilir miyiz?

1969 Ağın doğumluyum, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Malatya’da tamamladım. Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunuyum. Öğrenim hayatımdan sonra kısa bir dönem öğretmenlik yaptım. Daha sonra Çalık Holdinge bağlı Malatya’da Anateks İPAŞ firmasında muhasebe bölümünde çalıştım. 1998 yılında ise Ziraat Bankası sınavlarına girdim ve bankacı olarak görev yaptım. Kısa bir dönem Arapgir Ziraat Bankası’nda yönetici olarak çalıştım. 31 Mart yerel seçimleri öncesi siyaset girme niyetimiz oldu. Kamusal alanda hizmetimizi yaptık bir de belediye alanında hizmet yapalım dedik çünkü bizim insanımız her şeye layık. Bunun için de bir yarışa girdik Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin. Bu ilçede yapacak çok işimiz var kazandığımız takdirde ilçemize güzel hizmet yapacağımızdan eminim.

Ağın’dan neden aday olma zorunluluğu hissettiniz?

Bu ilçede aday olmamın birinci önceliği eğitim. Bizim çocuklarımız liseyi bitirdikten sonra 4 yıllık güzel bir fakülteyi kazanamıyor. Aileler bunun için lise eğitimini başka yerde okutmaya gayret ediyorlar. O zaman da ilçemizde nüfus göçü oluyor. Mesela ben çocuklarımı eğitimlerinden dolayı Malatya’ya gönderdim niye göndereyim burada daha bir eğitim var. Öğretmenlerimiz çok kaliteli, dershaneden öğretmenliğe dönen kişiler. Ama bu öğretmen, öğrenci veli üçgenini Ağın’da kuramadık. Kuramayınca daha iyi bir eğitim alabilmek için insanlar ilçelerinde taşınmak zorunda kalıyorlar. Bunun sonucunda nüfus düşüyor. Nüfus gidince esnafa yansıyor esnafta olmayınca her şey bitiyor. Yatırım gelecek nüfusu bakıyor, iller bankasından hizmet gelecek nüfusa bakıyor. Nüfusumuzda eğitimle beraber arttığı ve istihdam sorunu olduğundan dolayı sürekli düşüşte olan bir Ağın var şu an. 1800 olan nüfusumuz 1650’ye düştü. Türkiye’de yaşlı nüfusunda Türkiye birinci olduk bu bizim için kötü bir birincilik keşke ilçemiz başka alanlarda birincilik sahibi olsaydı. Şu an ilçemizde 60-65 yaş arasında kişi ağırlığı çok fazla. Bir ilkokul bir ortaokul bir tanede lisemiz var. Çabalarımız nüfusu artırmak yönünde olacak ama önceliğimiz nüfusumuz korumak olacak.

İlçenizin en büyük sorunu göç ve istihdam, bu sorunu nasıl çözmeyi planlıyorsunuz?

Bizim ilçemizin geçim kaynağı tarım. Şimdiye kadar turizm ayağında hiçbir gelişme kaydedilmemiş. İlçemizin turizm konusunda bir potansiyeli var ama bu yönünü kimse değerlendirmemiş. Biz bunlarla ilgili ciddi çalışmalar yapacağız. Mesela İspir Konağı isminde tarihi bir konağımız var gene Hacı İbrahim isminde tarihi bir konağımız var. Buralar restore edilince insanlar buraya görmeye gelecekler. İspir Konağı için bir ödenek durumumuz vardı. Milletvekilimiz Tolga Ağar bu konuyla sağolsun yakından ilgilendi. Bu yıl büyük bir ihtimalle restorasyon çalışmalarına başlanacak. Öğretmen evimizin çalışmaları bitmek üzere orayla ilgili küçük bir sorun vardı, bu sorun Milletvekilimiz Tolga Ağar ve Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, Milli Eğitim Bakanlığıyla görüştüler ve ödeneği çıktı burasının, hizmete açılınca konaklama sorunu kalmayınca insanlar buraya daha rahat bir şekilde gelecek. Yemek yiyecek bir yerleri varsa, gezip görecekleri ve konaklayacakları bir yer varsa insanlar tercih edecekler. Elâzığ’dan buraya gelen vatandaş geri dönmeyi düşünüyor. Ama kalacak bir yerleri olursa kimse bunu düşünmeyecek. Bunun için önemli çalışmalar yapacağız.  Elazığ’ın en şirin ilçesi Ağın’dır. Huzur ve güven burada var. Bu ilçede kimse kapısını kilitlemiyor. Hizmet anlamında biraz daha katkı sunarsak burayı çok daha güzel bir ilçe haline getirebiliriz. Ben kamuda çalıştığım için yöneticiliği biliyorum beni diğer adaylardan ayıran en büyük özellik bu. Bu farkımı bir sonraki röportajımızda göreceksiniz zaten. Çünkü geldiğiniz zaman ilçemizde bazı şeylerin değişmiş olacağını çok net bir şekilde göreceksiniz. Ağın’da değişim şart çünkü.

2014’te partinizin Ağın’da seçimi alamamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

2014 yerel seçimlerinde Ak Parti kendi oyunu aldı. Bizim 454 oyumuz vardı 460 oy aldık. İlçemizde bir bloklaşma oldu. Partimizin karşısında MHP, CHP bir blok haline geldi tek adayı desteklediler. MHP adayında birleştiler. Bu partilerin birleşmesinde bizim de katkılarımız var tabi. Çünkü biz de bir yerde sevk ettik yönetimimiz halkı kucaklayıcı olmadı. Onun hatasını da zaten çektik. Çünkü seçimi kaybettik ama parti olarak kaybetmediğimizi tekrarlamak istiyorum. Çünkü halkımız partimize aynı oyu tekrar verdi. Burada bir kazancımız var ne olursa olsun bize sahip çıktı. Ama kişisel bazı hatalarımız oldu, yönetimsel hatalarımız oldu onu da Ağın halkı cezalandırdı. Çünkü özeleştiri yapmamız gerekir. Bunu yapabilirsek başarıyı elde edebiliriz. Şu anda öyle bir birleşim yok, herkes kendi adayıyla çıkıyor. Bizim partimiz zaten son seçimde açık ara önde tamamlamış bir parti. Bu bizim için bir avantaj ben partimi kucaklayan bir kişi olarak ortadayım yapılan anketlerle de bu tescillendi. Kendi parti tabanımın yüzde yüze yakının oyunu alıyorum. Arkadaş ve iş çevremin göz önünde bulundurduğumuzda çok ara bir farkla kazanacağımı biliyor ve ona göre çalışıyorum.

Partimizin ilçemize kazandırdığı hizmetleri anlatacağız. Mesela ilçemize yapılan köprü 80 milyonluk bir yatırım bu basit bir şey değil,  aynı 40 milyonda alt yapı hizmetlerine verildi 120 milyonluk bir hizmet yapıldı. Bunu nüfusa böldüğünüz zaman kişi başına 60 bin lira devlet yatırım yapmış. Böyle bir yatırım miktarı hiçbir ilçeye nasip olmadı. İnsanlarımız bize değer veriyor, sahipleniyor bu hizmetlerimizi kat be kat artıracağız. Yeni yeni girişimler olacak buradaki tarımsal alanlar değerlendireceği. Mesela badem ağacımız ilçemizde çok fazla bunları değerlendireceğiz. Burada küçük küçük atölyeler yapacağız.  Burada yöresel ürünlerin pazarlanmasında bir sorun var bunları çözeceğiz eğer bu sorunların halledilmesi sonrasında vatandaşımızın cebine para girerse ve bizdeki beklentileri boşa çıkmadıktan sonra partimiz daha çok güçlenecek ve bizden sonra gelen de bu mirası devralmış olacak. Bizim ilçemiz Elazığ’da oy potansiyeli yüksek, kazanma şansı yüksek ilçelerden biridir. Burada kaybetme gibi bir lüksümüz yok ben kaybetmem, partimizde kaybetmez ama ilçemiz kaybeder o zaman hepimiz kaybetmiş oluruz.

Sayın Tolga Ağar da Ağınlı, buradaki seçimlere özel bir ilgi gösteriyor mu?

Sayın Tolga Ağar 10 günde bir ilçemizi ziyaret ediyor. İnsanlarımızın beklentisi de Tolga Bey’den var zaten. Tamam, dört milletvekilimiz var ama bize en yakın olan ve ilçemizin büyük bir değeri olan bakanımız Mehmet Ağar’ın oğludur ve bize emanettir. Biz emanete sahip çıktık seçimlerde birinci parti olduk. Başkanlığı kazanmamız durumunda gerçekleştirilecek olan birçok projenin sözünü verdi. Mesela badem kırma ünitesiyle ilgili bir sözünü aldık. Burada paketleme, kırma, badem şekeriyle ilgili çalışmalar yapılabileceğini söyledi. Geçmiş dönemlerde bir hastane sözü verilmişti. Ama nüfusumuz düşük olduğu için gerçekleşme şansı zayıf. Biz bunu bildiğimiz için sayın vekilimizden sağlık ocağının iyileştirilmesi yönünde taleplerimiz oldu. Röntgen ve ultrason cihazları, diş doktoru konusunda isteklerimiz olmuştu. Sağolsun yaptığımız toplantıdan bir gün sonra röntgen cihazını gönderdi bize. Tolga beyin ilçemize katkıları olacağını düşünüyoruz. Halkımızda buna inanıyor. Onun burada yüzünü yere eğdirmemek için elimizden gelen tüm çalışmaları yapacağız.

Tarımsal üretim noktasında nasıl çalışmalar yapmayı planlıyorsunuz?

İlçemizde stratejik ürünlerimiz var. Örneğin bir çiftçimiz lavanta ekiyor, susam ekiyor bunları değerlendireceğiz. Burada öncesinde bademde çok fazla yoktu. Mersinli bir iş adamımız geldi biz de banka olarak destek olduk, devletin verdiği imkânlar da kullanıldı, damla sulama yapıldı, iyi bir tarım uygulaması yapıldı bu sayede ilçemize bir katkı sağlandı. Belediye bir firmaya 900 dekar yer tahsis etti orada insanlar çalışarak hem istihdam konusunda yarar sağlıyor hem de üretim yapılıyor. 220 dekar belediyeye ait boş bir alan var. Allah nasip ederse 1 Nisan’dan sonraki çalışmamız buranın üzerinde olacak belediyeye bir bademlik ve ceviz yapacağız. Çünkü son yıllarda arazilerimiz satıldı üretime yönelik hiçbir şey yapılmadı. Biz hem işgücü oluşturmak, hem istihdam sorununa çözüm oluşturmak için burayı değerlendireceğiz.  Eğer imkânımız olmazsa burayı sadece badem çalışmaları üzerinde değerlendireceğiz. Kendileri sahiplenecekler, kendileri üretecekler ve kendileri kazanacaklar. Böyle bir çalışma sonucunda üretimin ivme kazandığını görecekler ve bu çalışma diğerlerine de örnek olacak. Tarımsal destekli ziraat mühendisi belediyenin bünyesinde yok, tarım danışmanı yok bu kişileri alarak tarımsal faaliyetlerimizi güçlendireceğiz. Bu göreve gelen başkanlarımızın misyon ve vizyonları buna uygun olmamış bu bir eksiklik. Bizde misyon ve vizyon var bu hizmetleri ilçemize kazandıracağız.

Ağın turizme açık bir ilçe turizmle ilgili çalışmalarınız olacak mı?

Ben bu yazın Mersin’e gitmiştim. Orada deniz paraşütünü gördüm bu denizin aynısı bizde de var hatta orada dalga var bizde oda yok her tarafı açık. Tel korkusu yok, bina korkusu yok. Bu hizmet ilçemizde neden olmasın? Çok basit bir çalışma bu bir sürat motoru arkasına bir paraşütle bu aktiviteyi ilçemize kazandırabiliriz. Basit şeylerle mutluluğu yakalamak çok kolay ama bunu görebilmek ve gerçekleştirmek önemli. Çeşitli turlar düzenlenip yeniliklere tanık olabiliriz. Turizm yönünden burada restoran yapanlara iş yeri ve yer parası alınmayacak, suyu bir yıl bedava yapacağım, altyapı ve üst yapının hepsini ayarlayacağım. Boş duran arazinin bana bir faydası yok. Benim ilçeme kim fayda sağlayacaksa onun hizmetinde olacağım. Kaçpınar isimli bir oradan feribota kadar olan alanda Turizm katkı sağlamak amacıyla kim ne yaparsa yapsın hepsine yardımcı olacağız. Çünkü hizmet olursa ilçemiz gelişir. Sivrice örneği ortada.  Bu zenginliklerimiz bugüne kadar değerlendirilmemiş inşallah 31 Mart’ta bize nasip olacak.

Rakip adaylarınızla sizi ayıran özellik nedir?

Benim farkım bu yörede yetişmem. Bu yörenin kültürüyle büyümem bu yöreyi ismen ev ev herkesi tanımam. Kimin ne rahatsızlığı, ne sorunu var bilirim. Çünkü 21 yıl bu şirin ilçede ben yaşıyorum. Kılavuz almadan bütün evleri dolaşırım ben çünkü adım atmadığım hiçbir mahalle, sokak yok. Hiçbir zaman ayrım yapmadım yapmamda çünkü yapımda böyle bir anlayış yok. Benim için önemli olan halka hizmet etmek. Burada partimin anlayışı da bana uygun çünkü partimde hizmet odaklı bir parti burayı seçmemizin de amacı zaten bu. Muhakkak ki diğer adaylar da bu amaçla yola çıkmıştır sloganlarından da belli oluyor zaten. İşte ‘tek sevdamız Ağın’, ‘hizmet için geldik’ diyorlar. Bunun tescili 1 Nisan’dan sonra olacak ben kazansam da kaybetsem de Ağın’da yaşayacağım. Ama diğerleri için aynı şeyi söyleyemem. Benim gidecek başka yerim yok o yüzden burada kalacağım belediye başkanı olacağım ve insanımıza hizmet edeceğiz.

Son olarak seçmeninize nasıl bir mesaj vermek istersiniz?

Ağın halkı sağduyuludur. Neyin ne olduğunu bilir kimden nasıl hizmet geleceğini de iyi tahmin eder. Tahminlerin sonucunun bana ulaşacağını biliyorum. 31 Mart akşamı 17.30-18.00 gibi burada sonuç belli olur büyük ihtimalle Allah’tan bir mani keder olmazsa görünen odur ki şahsımızla bu iş tecelli edecek. Partimiz kazanacak partimizle beraber ilçemiz kazanacak. 1 Nisan’dan sonra ilçede değişim rüzgârı esecek bazı zihniyetler yıkılacak. Bizim genç olmamız bazı şeyleri kavramamız bu ilçeye faydalı olacaktır. Yüzde 55 gibi oyla bu seçimi alacağız.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
İKİNCİ HAFTA MAÇLARI OYNANACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK
TEMSİLCİLERİMİZ ÖZEL MAÇ YAPACAK